שאלה: איך קונים באתר?

תשובה: האתר מפרסם מוצרים מחנויות מקושרות (חנויות ממוכרים ב EBAY), המוצרים יכולים להופיע כרשימת מוצרים או כמוצרים בודדים. ברגע שאתם מקליקים על קישור המוצר אתם תועברו לפלטפורמה של EBAY ושם תוכלו להמשיך ולהשלים את הקניה שלכם. החנויות המקושרות הן חנויות חיצוניות שקשורות לאיבי ולא לאתר. ולכן כל התנהלות של אחריות, מחירים, וכל מחלוקת כזו או אחרת תהיה אך ורק בחנות המקושרת ובפלטפורמה שבה היא יושבת.

שאלה: למי אני משלם את הכסף?

תשובה: ברגע שהקלקתם על הקישור של החנות המקושרת אתם מועברים לחנות חיצונית וכל ההתנהלות הכספית והאחריות למוצר היא מול החנות המקושרת והפלטפורמה שנמצאת בה. באתר CHAIBA ישראל אי אפשר לשלם שום תשלום.

שאלה: מה ההבדל בין המוצרים שמתפרסמים בחנות לבין המוצרים שרואים במאמרים?

תשובה: אין הבדל מיוחד למעט צורה ושפת הצגתם

שאלה: רשום באתר מחיר 15 שקל למוצר ובאיבי רשום 20 שקל מה המחיר הקובע?

תשובה: המחיר הסופי והקובע יהיה אך ורק של החנות המקושרת. הדבר נכון גם לגבי מדיניות השימוש במוצרים, תנאי משלוח, תמונות המוצר וכדומה, חזקתו תהיה אך ורק בחנות המקושרת, במילים אחרות, יש להיסמך אך ורק על החנות המקושרת ולא על האתר.

שאלה: לא קיבלתי את המוצר מה עושים?

תשובה: מרגע שהקלקתם על הקישור ורכשתם מוצר באיבי כל ההתנהלות היא אתם מול המוכרים באיבי. בגדול מה שעושים זה פונים למוכר תוך פרק זמן X הוא נדרש לענות לכם, במידה והוא לא מגיב, או לחילופין שהוא עושה לכם צרות, אפשר לקרוא לנציג של EBAY שיכנס לתמונה, ברגע שהנציג נכנס לתמונה הוא פשוט קורא את כל התכתובות שלכם, ולבסוף הוא קובע אם מגיע לכם זיכוי או לא. מניסיון אישי הנציגים הולכים בראש ובראשונה לטובת הקונה, ואחר כך לטובת המוכר. רק היזהרו בתכתובות שלכם מול המוכרים לא לקלל אותם, ולהסביר להם בצורה נקיה ויפה מה הבעיה, אחרת זה גם יכול לשמש לרעתכם כשתקראו לנציג של איבי הוא יראה את ההתנהלות שלכם וזה לא מומלץ, תהיו אצילים ואנטילגנטים ותשתמשו בשפה נקיה בשיחה מול המוכרים, וכן גם לפעמים שהם מעצבנים צריכים לדעת להגיב באיפוק.

שאלה: המוצר הגיע שבור או מקולקל מה עושים?

תשובה: בראש ובראשונה צלמו אותו כמה צילומים ובנוסף תעלו סרטון "לא רשום" ליוטיוב, תפתחו קריאה ב EBAY תבחרו מהתפריט הנגלל מה הבעיה, ותצטרפו כל דבר שיכול להוכיח את זה, צילומים, ווידיאו וכדומה. בסופו של דבר כמו במקרה של השאלה הקודמת איביי יכנסו לתמונה במידה והמוכר יעשה לכם בעיות ויפתרו לכם אותה. בהרבה מאוד מקרים הדברים נפתרים בינכם לבין המוכר בלי התערבות של EBAY, ברגע שהביג בוס איבי מתערבים הם כבר לוקחים את השליטה על המשא ומתן כמו סוג של מתווך בעיסקה.

שאלה: איך אני יודע שהחזירו לי את הכסף (שעשו לי REFUND)?

תשובה: אפשר לראות את זה בכרטיס אשראי שבו שילמתם, הכסף יוחזר ישירות לכרטיס האשראי או לחשבון הבנק שלכם, במידה ושילמתם ב PAYPAL אז הכסף יוחזר לשם. בקיצור מאמצעי התשלום שממנו רכשתם לשם יוחזר ההחזר הכספי.