דייט בהחלפה פרק א

דייט בהחלפה פרקים מלאים

5
(2)

הסיפור אותו תקראו הוא אחד מהסיפורים הטובים ביותר בנושאי הדייטים, והדבר שהופך אותו לכל כך טוב הוא שזהו סיפור אמיתי שממחיש כמה הפתעות יכולות לחכות לנו מעבר לפינה רק אם ניתן להן הזדמנות, וזה גם אחד ממוסרי ההשכל של סיפור הדייט בהחלפה שלי שאותו תקראו בסיפור זה.

קצת שתכירו אותי לפני:

שמי עמוס ואני בן 31 ועובד כמהנדס תוכנה בכיר בחברת הייטק די ידועה בארץ. אין לי ילדים, ואני רווק, אני מדי פעם יוצא לבילויים עם חברים בפאבים שכונתיים ולפעמים אני מרחיק לכת ויוצא גם לפאבים בעיר הגדולה (תל אביב CITY), אפשר להגיד שאני די נהנה מהחיים הטובים, עובד בכיר בחברת הייטק בגיל די צעיר, כסף טוב, גר לבד בחיי רווקות מושלמים, ואפשר לומר חי את החיים.

איך זה התחיל?

ערב אחד הגעתי מהעבודה בערך בשעה 18:00 בערב, הכנתי לעצמי ארוחת ערב די טובה, ישבתי מול כורסת הטלוויזיה ולהתחלתי לזפזפ בין הערוצים השונים, התבייתי על סרט מסוים והתחלתי לראות אותו, לפתע קיבלתי התראה מהפלאפון מאחת מאפליקציות ההכרויות: "קבלת הודעה חדשה מאפליקציית ההכרויות ממשהי". נכנסתי לאפליקציה וראיתי משהי שנראית די  טוב שכתבה לי הודעה, שלחתי לה חזרה, וכך התחיל משחק פינג פונג עד שקבענו להיפגש עוד באותו הערב בשעה 20:00 במסעדת לה קורטנה דה לה ויצ'ה מסעדה איטלקית בתל-אביב סיטי רבתי. הבחורה אמרה שהיא מעדיפה להגיע עם הרכב שלה למקרה שזה לא יעבוד, ואני הסכמתי, הרי אין דבר יותר גרוע מלהיות עם הדייט שלך לאחר שרואים שאין התאמה לחלוטין ועוד להסיע אותו או אותה הביתה ולהיתקע עם הדייט שלך זה דבר שאף אחד לא רוצה, ולכן הסכמתי איתה.

הפגישה:

לקחתי את המפתחות של הרכב ירדתי למטה ונסעתי לכיוון המסעדה, בשעה 19:50 הגעתי למסעדה, אני  טיפוס די דייקן ואוהב להגיע 10 דקות לפני כל דבר שאני מתחייב אליו. המתנתי 5-10 דקות וראיתי שהבחורה פשוט לא באה, כתבתי לה הודעת ווצאפ ולא היה אף V לא הודעה שנקראה ולא הודעה שפתחו אותה ממש כלום, חיכתי עוד 5 דקות ואמרתי לעצמי וואלה אם היא לא באה אני חותך הביתה וכותב לה חתיכת הודעה באפליקציית ההכרויות!.

בעודי ממתין בשערי הכניסה למסעדה אני מרגיש שתיים שלוש טפיחות על הכתף שלי, היי זה אתה? אמרתי כן, חיכיתי לך הרבה זמן, היא אמרה "אני מצטערת היו פקקים אתה יודע איך זה תל אביב", אמרתי לה פקקים בשעה הזו? היא אמרה כן היו חסימות צירים בגלל כל מיני הפגנות שיצאו מכלל שליטה וזה גרם לפקקי ענק בדרך לתל אביב, אני התרצתי וישבנו לאכול במסעדה.

תוך כמה שניות מרגע שהתיישבנו בשולחן הגיע מלצר וחילק לנו תפריטים דיגיטליים שאפשר לבחור מנות מהטאבלטים. הבחורה לא כל כך הסתדרה עם התפריט הדיגיטלי ולכן עזרתי לה. "מה תרצי?" שאלתי אותה. היא אמרה אני רוצה סלט יווני וכוס קולה עם קרח. הקלדתי בטאבלט X2 סלט יווני + 2X כוסות קולה עם קרח. לא עברו כמה שניות וסלט יווני עם כוסות קולה עם קרח הגיעו לשולחן, השירות היה באמת מהיר ומצוין, עד כדי כך שאפילו לא הצלחתי לשאול אותה מספר שאלות על חייה.


שיחת הדייט: 

סליחה, לא נעים לי, אבל מה השם שלך? "קוראים לי שמרית", אה אני מצטער כי פשוט בכותרת של האפליקציה לא היה רשום את השם שלך ולכן לא ידעתי מה שמך. לא נורא אמרה שמרית זה שטויות השם לא קובע את הבנאדם אלא הבנאדם הוא זה שקובע את עתידו. הנהנתי בהסכמה.

עמוס: שמרית את יודעת שאת לא נראית בכלל כמו בתמונה שהצגת באפליקציה?

שמרית: כן אני יודעת הרבה אומרים לי את זה, גם אתה לא נראה בדיוק כפי שהצגת בתמונות באפליקצייתי ההכרויות, אני רק מקווה שאתה מרוצה מהמראה שלי

עמוס: לי עד עכשיו אין תלונות (מחייך חיוך ממזרי)

שמרית: מחייכת


ההפתעה: 

בעודנו אוכלים ומפטפטים אני מסתכל קצת הצידה על סועדים אחרים שסועדים במסעדה ומה אני רואה? את הבחורה "האורגינלית מאפליקציית ההכרויות" (את זו שהיתי אמור להיפגש איתה) את הדייט שלי!!!, אמרתי לעצמי פאק!!! זה לא קורה?!, מה עכשיו? מה אני אמור להגיד לשמרית? לקום מהדייט ולומר לשמרית מצטער את לא הבחורה שאיתה הייתי אמור להיפגש? מה פאקינג לעשות? האם אני אמור להגיד לה את זה?

חשבתי לעצמי לרגע, בלי לחץ! ניסיתי לשכנע את עצמי! רגע, עם מי לעזאזל הדייט שלי יושבת? מי זה בשולחן? רגע שיט, אולי זה הבחור ששמרית הייתה אמורה לפגוש במקומי, וכנראה ששני הקונילמלים האלו איחרו ואז פשוט עשינו החלפה בדייטים בעל כורחנו. אני עוד רגע הוצאתי ספר תהילים ואמרתי לעצמי רק ששמרית לא תסתכל הצידה ובטעות תראה את הדייט האמיתי שלה.

השיבה הביתה:

אני סיימתי את הצלחת שלי והיא גם את הצלחת שלה, מעט קולה נשארה בכוס, לקחתי את הטאבלט והכנסתי את כרטיס האשראי שלי לשם, שמרית אמרה לי אני רוצה להתחלק איתך בתשלום הארוחה, אמרתי לה מה פתאום עלי (מה אני השתגעתי גם לא לומר לה שאני הדייט החלופי שלה וגם לתת לה לשלם? חחחח יש גבול לחוצפה), שילמתי על שנינו והלכנו לכיוון היציאה תוך שאני מסתיר את הבחור והבחורה שהיו אמורים להיות הדייטים שלנו (למקרה ששמרית תתחרט), למרבה הפלא גם הדייט החלופי שלהם היה נראה מהצד די מבטיח. ליוויתי את שמרית למכונית שלה כי באנו בשני מכוניות נפרדות ושאלתי אותה אם היא רוצה להיפגש שוב, והיא אמרה שהיא בשמחה ושמאוד נהנתה הערב. אמרתי לה אני יותר!.


חתונה ותינוקת:

אני מודה שאני מדלג על הרבה תתי סיפורים שהיו אמורים להיות כתובים אבל רציתי לקצר כדי להציג בפניכם כמה החיים  שלנו שבריריים ויכולים להיות בלתי צפויים. ברוך השם אני ושמרית התחתנו ואנחנו נשואים באושר, ונולדה לנו תינוקת קטנה וחמודה שגדלה והפכה לנסיכה בת 5 ואנחנו המלך והמלכה שלה ואנחנו די מאושרים מהחיים שלנו עד ש...


זה לא קורה!

אני ושמרית ישבנו בפארק הציבורי ביחד עם הילדה המקסימה שלנו, אמרתי לאשתי "רוצה גלידה?" בטח, ותביא גם טילון לנרקיס (הבייבי שלנו), הלכתי לכיוון הקיוסק שנמצא ליד הפארק הציבורי וקניתי לעצמי שוקובו לאשתי טילון גומיגם ולנרקיסה הקטנה שלי קניתי טילון טעים של נסטלה, חזרתי בחזרה למקום בו ישבנו אני אשתי והילדה ובדרך מה אני רואה? "את הדייט שהייתה אמורה להיות לי ביחד איתה מדברות והבנות שלנו משחקות זו עם זו" כמובן שאני כמעט התעלפתי במקום, ואמרתי לעצמי מה לעשות... אה הא! יש לי רעיון, הברקה עלתה במוחי, אני אתעכב ואחכה עד שהדייט החלופית הזו תעוף משם, אבל רגע חשבתי לעצמי, מדובר בשני נשים בפארק הרי וודאי יתחילו לפטפט בלי סוף. לא ידעתי מה לעשות עד שהחלטתי לאזור אומץ ולבא אל אשתי עם הגלידות.

נרקיס בואי קחי את הגלידה שאבא הביא לך, נרקיס דהרה כמו סוסה אלי וחטפה את הטילון מהיד שלי, באתי לאשתי והבאתי לה גם כן את הטילון שביקשה. ואני את הטילון שלי כבר סיימתי, אשתי שמרית שאלה אותי מה עמוס לא קנית גם לעצמך? אמרתי לה כן קניתי אבל סיימתי עוד בדרך כבר (הרי חיכיתי עד שהדייט החלופית הארורה תעוף מלידך, מלמלתי לעצמי), טוב בוא שב איתנו שמרית הפצירה. אמרתי לה אני רוצה לשחק עם הילדה. אשתי התפלאה "מה פתאום הוא רוצה לשחק עם הילדה.

שיחקתי קצת עם הילדה עד שהתעייפתי לגמרי וחזרתי לנוח ליד אשתי. הדייט החלופית פנתה אלי "תגיד יכול להיות שאני מכירה אותך מאיזשהו מקום"? אותי??????? לא נראה לי!, כן כן אומרת הדייט החלופית אתה מוכר לי, לא יודע עניתי עניתי לה את ההברקה המקומית של כל הורה, יכול להיות מכאן מהפארקים ומהגינות בגלל שאני מטייל עם הילדה ביחד עם אשתי כאן.

המשך יבוא...

הפתיעו את החברה או האישה שלכם עם מתנה שתשמח אותה:

קרדיט תמונה:

Stuart Miles

Free digital Photo

עמוס וסימה (הדייט החלופית) יושבים בספסל זה לצד זה... האם סימה תצליח לזהות את עמוס? האם עמוס יגלה לסימה מה שהוא יודע והיא לא? איך אשתו של עמוס שמרית תגיב כשתגלה את הפרטים המוכמן הקטן גדול הזה שהסתיר ממנה בעלה עמוס בכל השנים שהיו נשואין?

החקירה

בעוד עמוס יושב בספסל סימה (הדייט החלופית) מתחילה לירות שאלות לכיוונו:

סימה: אני ממש חושבת שנפגשנו פעם אתה בטוח שלא נפגשנו?

עמוס: אני בטוח שלא נפגשנו, אני מדי פעם יוצא עם הילדה לשחק בפארק הציבורי כנראה שמפה אנחנו מכירים

סימה: טוב עמוס אני רגע הולכת להתפנות אתה יכול להשגיח לי על הדברים?

עמוס: בטח אני אשמח (לא רק אשמח , אשמח להיפטר ממך, רציתי לומר לה תלכי ואנשאללה אל תחזרי יותר, אבל לא היה לי את האומץ או הנימוסים לומר זאת)

סימה הולכת לכיוון השירותים שולפת את הפלאפון מהכיס וצ'י צ'י, ומצלמת את עמוס... אני חייבת לדעת מאיפה אני מכירה אותו, זה משגע אותי... יו יש לי רעיון אני אחפש בגוגל תמונות יכול להיות שיש תמונה שלו באינטרנט ואני אדע קצת יותר פרטים עליו. אה....

משם אני מכירה אותו, מהאתר הכרויות, אבל רגע, יו זה המנוול שהבריז לי מהדייט לפני כמה שנים, ועוד לא טרח החרא להתנצל ואפילו לא לשלוח לי שום הודעה על כך... אני הולכת עכשיו להיכנס באבי אביו שאחזור מהשירותים.

שער הבושה:

תגיד אתה לא מתבייש (אומרת סימה), עכשיו זוכרת מאיפה אני מכירה אותך, אתה ואני היינו אמורים להיפגש לפני מספר שנים בדייט, ודפקת לי ברז רציני.

עמוס: אני? נראה לי שאת מתבלבלת... מה אני עושה למען השם עכשיו?! איך אני יוצא מהתסבוכת הזו? אני חושב בליבי...

סימה: אל תנסה לסבן אותי טוב? אני מכירה את כל הטריקים שלכם הגברים.

עמוס: אני ממש לא יודע על מה את מדברת?!

סימה: הנה הפלאפון שלי תסתכל זו התמונה שלך מופיעה באתר הכרויות נכון?

עמוס: הבחור שמוצג בכרטיס ההכרויות  נראה ממש דומה לי...  שיט פאק איך שכחתי לסגור את החשבון באתר ההכרויות למען השם! איך.... הייתי בטוח שסגרתי אותו אני חושב בליבי ולא משתף את סימה בהלך המחשבה...

סימה: נו באמת, תתוודה זה אתה!

עמוס: ונגיד שכן, אז מה?

סימה: אז תתנצל! אתה דפקת לי ברז ביום הכי נורא שהיה לי?!

עמוס: אני אתנצל? את זו שצריכה להתנצל! אני זוכר טוב מאוד את האירוע הזה... (בטח שזוכר אותו, הכרתי את אשתי הנוכחית בגללו, חחחחח, איך אפשר לשכוח?!)  היינו אמורים להיפגש במסעדה האיטלקית בשעה 20:00 בערב, ואני הגעתי 10 דקות לפני הזמן, ולא די בזאת שהמתנתי לך 15 דקות גם שלחתי לך הודעת ווצאפ ולא טרחת אפילו לענות לי.

סימה: בטח לא עניתי, אפילו לא טרחת להתעקש עלי ולשאול אותי אם הכול בסדר איתי... אתה יודע בכלל מה היה הסיפור? תקשיב, אני נסעתי לכיוון המסעדה כדי להיפגש איתך, בעודי נוסעת הרכב ממולי  נתן בלימת פתע ואני בום נכנסתי בו, החלפנו פרטים ומרוב כל השגעת הזו לא היה לי בראש להיכנס לפלאפון בכלל, וזו סיבת האיחור אם אתה רוצה לדעת את האמת. לא די בזאת, לאחר שכתבתי לך שעברתי תאונת דרכים בדרך אליך, לא טרחת אפילו לענות על ההודעה שלי, תתבייש לעצמך!

עמוס: אני מצטער שככה הרגשת, אבל לא קיבלתי את ההודעה הזו.

סימה: אני לא מאמינה לך, אתה חתיכת שקרן.

עמוס: הנה שמרית מגיעה, תתנהגי יפה!

שמרית: היי חבר'ס מה קורה? אני מפריעה?

עמוס: לא מה פתאום מאמי, יאללה נורא מאוחר, שנזוז לכיוון הבית? יש מחר גם יום עבודה...

שמרית: כן, אפשר לזוז.

כמו דבק שנדבק לשיערות

שמרית: מאמי

עמוס: אה...

שמרית: הזמנתי את סימה היום לארוחת ערב

עמוס: מה... לא הבנתי, איזה סימה?

שמרית: אתה זוכר את סימה שהייתה איתנו לפני שבוע בפארק? אז לקחתי את הטלפון שלה כי היא הייתה ממש נחמדה, ואנחנו ממש צריכים גם להרחיב את חיי החברה שלנו, דיברנו ל זה..., אנחנו לא מספיק יוצאים, וכל הזמן רק עם הילדה, ואין לנו זמן בכלל לעצמנו. אני עוד כמה דקות יוצאת לכיוון סבתא להביא לה לשמור על הילדה.

עמוס: אבל למה לא אמרת לי קודם? למה בהפתעה? (אוי ואבוי מה אני עושה עכשיו! מאיפה כל הגזרות האלה נופלות עלי... ואני חשבתי ששבוע שעבר היה גרוע, מה עכשיו יהיה?!)

שמרית: הנה עכשיו הודעתי לך, עכשיו אתה יודע!. (גלינג גלונג, צלצול פעמון צלצול פעמון נשמע ברקע) מאמי תפתח זה בטח הם...

עמוס: מה לפתוח, אני בכלל לא לבוש

שמרית: לא חשוב אני אפתח.... היי מה הקדמתם?

סימה: כן אנחנו אוהבים להקדים! אמרה בעוקצנות סימה והסתכלה ישר לכיוון עמוס

עמוס: שלום שלום

סימה: שלום גם לך

שמרית: אני יוצאת לשים את הילדה אצל סבתא ואני 5 דקות חוזרת סבבה?

סימה: אין בעיה קחי את הזמן

אוי ואבוי (עמוס אומר בליבו) הבחור שנכנס הרגע דרך סף דלתי זה הדייט החלופי שהיה אמור להיות לשמרית, למרבה המזל שלי הוא קודם כל שהיא לא זיהתה אותו והוא לא זיהה אותה, מה אני עכשיו עושה, איך אני למען השם משתיק את סימה, ואיך אני גורם לדייט החלופי שלה לשתוק גם כן? ישבתי בכורסת הטלוויזיה ולפתע אני מרגיש בוקס בכתף, אה... אני מסתובב אחורה ורואה את הדייט החלופי של סימה שנראה כמו שלומיאל שברח מרכבת ההפתעות, אה... אני עונה... נעים מאוד אני רחמים, נעים גם לי אני עמוס.

עמוס: מה עושה בחיים?

רחמים: אני מתווך דירות

עמוס: (נפלה טוב הכלבה אני חושב בליבי) ואללה, שוק הנדלן פורח היום אה...

רחמים: כן ברוך השם, יש פרנסה

עמוס: ומה היא עושה היום בחיים?

רחמים: את זה תצטרך לשאול אותה

עמוס: אה בסדר... הנה שמרית נכנסה לבית, תן לה כמה דקות רחמים ותשמע את הצעקות

שמרית: מאמי, מה אני לא מאמינה, מה אתה יושב ורואה טלוויזיה, יש לנו אורחים. אני לא מאמינה לא ערכת את השולחן? ביקשתי ממך לערוך את השולחן...

עמוס: אמרתי לך שהצעקות והנזיפות יגיעו מתישהו... (מחייך, דווקא הרחמים הזה אחלה בנאדם)

שמרית: טוב בוא עמוס נערוך את השולחן

 

הארוחה בשולחן העגול:

ערכנו את השולחן במיטב המאכלים הטובים ביותר שיש, מה לא היה לנו על השולחן? שניצלים מסוגים שונים, סלטים של אבוקדו, סלט יווני, סלט מסולסל, וסלט טורקי כמעט כל סוג של סלט שתרצו היה שם. שלא נדבר על התוספות שהיו: אורז, פירה, צ'יפסים. ולקינוח היה גם יין. כולנו ישבנו והתחלנו לאכול, תוך כדי הארוחה נעצתי מבטים חדים בסימה, ברחמים ובאשתי.

סימה: שמרית

שמרית: אה סימה חיים שלי

סימה: כבר הרבה זמן רציתי לספר לך משהו אבל לא מצאתי את הזמן לספר לך אותו, אני חושב שהזמן כרגע הוא המתאים ביותר (סימה מסתכלת לכיוון של עמוס במבט חודר ועמוק)

האם סימה תספר לשמרית על עמוס? האם סימה תסכים לסכן את מערכת היחסים שלה, רק כדי שהאמת תצא לאור? או יותר נכון כדי לדפוק את עמוס... איך שמרית תגיב לפרטים שהוסתרו ממנה כל השנים? כל זאת ועוד בפרק הבא...

חמשת הגאדג'טים הטובים ביותר למטבח:

קרדיט תמונה:

Stuart Miles

FREE DIGITAL PHOTO

דייט בהחלפה פרק ג:

 

סימה: אז מה אתה אומר עמוס שאני אספר או שאתה תספר?

 

עמוס: לספר מה?

 

סימה: טוב, אז אני אספר, לפני מספר שנים אני ועמוס היינו אמורים להיפגש במסעדה ובמקום שאני אפגוש אותו אני פגשתי את רחמים, ובמקום שעמוס ייפגש איתי הוא נפגש איתך, מה שיצא שבסופו של דבר כולנו החלפנו דייטים, והדבר המדהים הוא שאני התחתנתי בסוף עם רחמים ועמוס התחתן איתך.

 

שמרית: מה??? לא הבנתי, עמוס אתה ידעת מזה?

 

עמוס: קינוח מישהו?

 

סימה: כן עמוס ידע אבל לא היה לו את האומץ להגיד לך

 

שמרית: למה? עמוס אתה רוצה להגיד לי שידעת את זה כל השנים ולא סיפרת לי?

 

עמוס: קינוח מישהו בפעם השניה?

 

שמרית: עמוס אני מדברת אליך.

 

עמוס: קינוח מישהו בפעם השלישית? נמכר! הקינוח הולך למוצא הישר: עמוס!

 

שמרית: אני בשוק ממה שהולך כאן. רגע סימה את ידעת את זה כל הזמן ולא סיפרת לי?

 

סימה: אממ... ידעתי אבל חיכיתי שזה יבוא מבעלך

 

שמרית: (מתפוצצת מצחוק), למה אני האחרונה שתמיד יודעת דברים?!

 

עמוס: זה אולי בגלל שאת יודעת לקחת כל דבר בקלות?

 

הארוחה, הסתיימה ברוך השם יחסית בסדר ללא בעיות מיוחדות, בהתחלה באמת חשבתי שזהו הגיע הקץ, אבל באמת שבחרתי באישה טובה מאוד שידעה לקחת את הדברים בקלות, ולא לאפשר לדברים לצאת מפרופורציה, בקיצור לא לעשות מזבוב פיל, זו הסגולה של אשתי.

 

-סוף דבר-

 

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 2

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *