הדפסת בני אדם

הדפסת בני אדם

5
(1)

הדפסת בני אדם תיכנס לחיינו בעוד כ- 60 עד 80 שנה, זה יהיה אחד התחומים הכי בולטים וחמים בתחום הרפואה, אפשר לומר שזה ישנה את תחום הרפואה אחת ולתמיד. כיום אנחנו עדים למחקרים ולהצלחות אדירות בתחום "הדפסת איברים", נכון… כיום זה לא הכי נפוץ, אבל בעתיד הקרוב (בערך 8-12 שנה, אני מאמין שתחום הדפסת איברים ייכנס אלינו כמוצר מדף, ואולי זה אפילו יהיה כחלק ממערך הביטוח שלנו בקופת החולים. את הכתבה הזו אני כותב בהמשך לכתבה שכתבתי על "הדפסת מזון" שגם שם שפכתי מעט אור על כל הנושא של צריכת מזון בעתיד.

 

2 עונשים קיבל האדם הראשון ואשתו חווה:

העונש הראשון של האדם הראשון היה "בזעת אפך תאכל לחם":
התיקון: בעתיד הרחוק, אנחנו לא נצטרך לעבוד, כי הרובוטים יעשו את העבודה במקומנו, ובכך יצרנו תיקון לחטא הראשון.

העונש השני שהוטל על חווה אשתו של אדם הוא: "בעצב תלדי בנים"
התיקון: נשים לא תצטרכנה ללדת, הוולד פשוט יודפס

 

הדפסת איברים אורגניים זה כבר קורה כיום

 

תינוק בהתאמה אישית:

אם כיום אתם רוצים תינוק בהתאמה אישית אתן הנשים תצטרכנה לעבור טיפולי הפריה מאוד כואבים, והבעלים שלכם גם כן יצטרכו לראות את הצער שאתן חוות ולהיות שותפים לתהליך.

בעתיד אף אחד או אחת לא תצטרכנה לסבול. לאנשים שיש באמתחתם סכומי כסף יפים יוכלו להגדיר לעצמם איזה תינוק בהתאמה אישית הם רוצים: עם עיניים כחולות, בלי, בלונדיני או שחרחר, גוף אתלטי או שמנמן, תינוק שמח או מלנכולי ועוד… אנשים יוכלו להזמין פשוט תינוק בהתאמה אישית.

 

קיצור זמן ההמתנה לתינוק:

אם בעבר נשים החזיקו בתוכם את העובר שנולד רק לאחר 9 חודשים לערך, אז בעתיד התינוק יוכל להיוולד לאחר מספר ימים. אני מאמין שבהתחלה זה יהיה חודשיים שלושה, ובהמשך הזמן יתקצר עד מספר ימים, ובשיא הטכנולוגיה זה יגיע למספר שעות.

 

חיסונים עוד במעמד ההדפסה:

עוד במעמד ההדפסה של התינוק ניתן יהיה למלא נסיובים חיסוניים לתינוק כדי שכשייולד הולד הוא יהיה מחוסן ממש כמו כדרך הטבע. התינוק לא יוכל להידבק בשום מחלה כי הוא פשוט יהיה מוגן וחסין עוד במעמד ההדפסה.

 

תינוק נימול בהדפסה:

סוגיה מאוד מעניינת שתצטרך בעתיד להיות נידונה בהלכה היהודית היא: אם מדפיסים תינוק כשבתכנון ההדפסה קובעים "שהוא יודפס נימול", האם זה תקין מבחינה הלכתית? האם יש על מה לסמוך? מה אומרת ההלכה על הסוגיה הכללית ואיפה "הנשמה" נמצאת בכל הסיפור הזה? אלו סוגיות מאוד מעניינות שעליהן אני אדון בכתבה נוספת שאכתוב "הלכה יהודית בעידן הרובוטיקה" אולי אקרא לכתבה בכותרת אחרת אל תתפסו אותי במילה.

 

אם כבר תינוק למה לא הדפסת מבוגר?

כן, גם זה יקרה, במקום להמתין לכל השנים שבהן התינוק יתפתח, פשוט רבים מהאנשים יעדיפו ילד בוגר יותר, אולי בשלהי גיל 10 שכבר הילד גמול. יעברו את השנים הראשונות הכי קשות של גידול ילד, מדובר פה באמת על שינוי מהותי שיקרה, שישנה את כל פני ההיסטוריה האנושית. ובטח תשאלו מה יקרה אם אנשים רוצים להדפיס את יקיריהם? אני מאמין שגם זה יקרה, שניתן יהיה להדפיס את אותו בנאדם או העתק שלו, וככה יווצר מצב שהאדם היקר לנו לא מת לעולם ותמיד יוכל להיות איתנו, מצד אחד זה דבר נפלא, מצד שני עולות פה הרבה שאלות אתיות.

 

שינויים גנטיים מהותיים יהיו לאדם המתקדם:

באחד הימים שבהם עשיתי ריצה מסביב לבית שלי חשבתי על כל הנושא הזה של הדפסת בני אדם שאני משוכנע שעד המאה הנוכחית תתחיל לתפוס תאוצה (ואם אתם צריכים ראיות לזה תסתכלו על הסרטון שהבאתי כאן למטה בנושא "הדפסת איברים אורגניים", אם אפשר להדפיס איברים אורגניים אז בסופו של תהליך אבולוציוני ביולוגי של הדפסה, מתישהו יהיה ניתן ככה אני משוכנע להדפיס בני אדם).

מי יהיה האדם המודרני? אם אנשים יודפסו האם אנחנו בכלל נצטרך לקיים יחסי אישות? האם אנחנו בכלל נצטרך את האיברי הרביה שלנו? או שמא נוכל להדפיס את הדורות הבאים ללא מערכות רביה? ללא הורמונים מיותרים. איזה אדם זה יהיה? ומה העתיד צופן לנו? מה סוף הטכנולוגיה?

שינויים גנטיים רבים יחולו בבני האדם, עד שיוולדו כבר דורות שלמים ששונים במהותם מהדורות הנוכחיים, ייקח לכל דור זמן הסתגלות קצר יותר להסתגל לשינויים התכופים אבל בסופו של דבר כולם יישרו קו, לא בגלל שהם יהיו חייבים אלא בגלל שפשוט לא תהיה להם ברירה.

 

לפני סוף האבולוציה מה שיישאר זה:

אנשים יודפסו אבל התהליך הביולוגי יהיה פשוט עקר, יהיה קשה מאוד להאריך את תוחלת החיים בגלל הביולוגיה האנושית החלשה (וכן יש כבוד גדול להדפסת איברים אורגניים אבל בלתי ניתן להחליף את כל איברי הגוף בכל פעם מחדש, זה לא קל ניתוחית וגם לא קל שיקומית), עד שבסופו של תהליך אבולוציוני יחשבו מדעני העתיד מה ניתן לעשות וממש כמו בסרטי רובוקופ יחליטו לוותר על כל איברי הגוף ופשוט להשתיל את המוח האנושי בגוף רובוטי. לפני ההדפסה ישתילו לתינוק את המוח בגוף רובוטי, וככה המוות יידחק מעבר לפינה, לא יחיו 80-90 שנה אלא יחיו כמה מאות שנים ואולי אפילו יתערבו במעשה האלוקית וינצחו את המוות שהוא עצמו מוגדר כמחלה על ידי פילוסופים ופרופסורים מתחום המדעים.

 

ומה עם כדור הארץ והפיצוץ אוכלוסין שבדרך?

כבר כיום מצבו של כדור הארץ בכי רע, החור באוזון נמצא כיום במצב של אל-חזור, בכל שנה חם יותר ויותר, פעם מזגן היה מותרות רק לעשירים, כיום בית או דירה ללא מזגן, אף שוכר לא יקנה אותה, ולדעתי בעתיד יחייבו גם בתקנות חוק שכירות הוגנת להכניס את המזגן כחלק מחובה להשכרת דירות לשוכרים. כבר היום אנחנו עדים לחיפוש כדורי לכת אחרים, אנחנו רואים את אמפריית SPACE IL עושה חייל בכל מה שקשור לחיפוש אחר כוכבי לכת דומיי ארץ כדי שהאדם יוכל לחיות בכדורים שסמוכים בקרבתם היחסית לכדור הארץ. פתרונות רבים הוצעו כדי ליישב את כוכבי הלכת שמסביבנו, ככל שהטכנולוגיה עולה ככה גם כן הכדור שלנו מתחמם ואנחנו מתקרבים להרוס את כל מה שיפה בכדור הארץ ומצד שני אנחנו מצליחים להפתיע את עצמנו ביעדים וברף הגבוה שהצבנו לעצמנו כבני אדם, כיום ישנן טכנולוגיות שיכולות לשקם את "מאדים", לגרום לו לייצר מים ולהפוך אותו לבית השני של כדור הארץ. ככה שיכול מאוד להיות שכדור הארץ יהיה מלא באנשים, אבל לפחות יהיה לנו כוכב לכת נוסף שנוכל לחיות בו בעתיד.

-סוף דבר-

 

התאמות על שלט שילדים אוהבים

 

קרדיט תמונה:

stockdevil

FREE DIGITAL PHOTO

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 1

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *