הדפסת מזון

כן בבקשה איזה מזון תרצה להדפיס?

0
(0)

אתם זוכרים את הימים שהייתם הולכים למסעדה יחד עם כל המשפחה, ומבקשים מהמלצר "להזמין סטייק עם צ'יפס ליד וסלט", המלצר היה הולך לשף ומוסר לו את ההזמנה, והשף היה מתחיל לעבוד קשה, לצלות את הבשר, לחתוך את קוביות תפוחי האדמה ולטגן את הצ'יפס, ולקצוץ את כל הירקות כדי להכין סלט. מהיום זה כבר נחלת ההיסטוריה, עידן הדפסת המזון נכנס לפעולה.

 

הדפסת מזון:

למה להכין אוכל כשאפשר להדפיס אותו? זוכרים פעם איך היינו מדפיסים את עבודת הסמינריון שלנו לאוניברסיטה? מהיום גם אפשר להדפיס אוכל בעזרת מדפסת תלת מימד. אם בעבר יכולנו רק להדפיס רק דפים, היום כבר אפשר להדפיס גם כן מזון.

 בעתיד הקרוב אתם תוכלו ללכת למסעדה הקרובה למקום מגוריכם ולהזמין אוכל מודפס, פשוטו כמשמעו, תוכלו לצפות בסרטון המופיע מטה ולראות איך האוכל המודפס מוגש לסועדים ואיך למעשה הוא נעשה.

 

מסעדה חדשה להדפסת מזון נפתחה בלונדון:

 

מה זה אומר לגבי מקצועות העתיד? האם יעלמו כל הטבחים והשפים?

לפי דעתי כן. וזה רק עניין של זמן, יותר ויותר בעלי מסעדות שגם ככה בקושי מתקיימים יעדיפו להתקין אצלם במסעדה מדפסת תלת מימד ומחסניות של מזון, וכשהטכנולוגיה תהיה בשיאה ומהירות ההדפסה תהיה מהירה תוך דקה יש לך המבורגר מוכן, אז מכונות ההדפסה ישתלטו על כל מסעדות המזון המהיר, ואם נחשב את מהירות טכנולוגיית ה AI (האינטלגנציה המלאכותית) לא תצטרכו בכלל להגיע למסעדה המסעדה תשלח לכם רחפן שיביא לכם את המזון ישר לבית תוך פחות מ 5 דקות מרגע ההזמנה.

 

האם כל אחד יוכל להדפיס לעצמו אוכל?

בהתחלה רק מעטים יוכלו לקנות מדפסות תלת מימד שמדפיסות מזון במהירות גבוהה, אבל בעתיד הלא כל כך רחוק, גם אנשים פרטיים יוכלו לקנות מדפסות תלת מימד ומחסניות מזון שניתן יהיה לקנות אותם גם ככל הנראה ברשתות מזון או בחנויות ייעודיות. ובתכלס מה זה אומר? שאם בא לכם פופקורן ואין לכם גרעיני תירס כל מה שתצטרכו זה אך ורק מחסנית בגובה של 5-8 ס"מ כדי להכין לעצמכם פופקורן במכונת ההדפסה תוך פחות מ 2 דקות ויהיה לכם פופקורן מוכן, שכל המכונות קרוב לוודאי לפי דעתי יתחרו על מהירות הדפסת המזון, ככל שהמדפסת תהיה מהירה יותר ככה היא תהיה יקרה יותר, ככל שהמדפסת תהיה בבניית מזון מדויקת יותר ככה היא תהיה יקרה יותר. וכן אם תשאלו אותי אם מבחינה פוליטית מנהיגי אפריקה יאפשרו זאת אז כבר לא יהיה רעב באפריקה ובמדינות קשות יום.

 

שוק עיצוב האוכל:

לפי דעתי ייכנס לשוק האוכל תחום העיצוב הגסטרונומי, מהיום זה לא יצטרך להיות רק טעים אלא גם להיות יפה וגרנדיוזי, ואם מדברים על המחיר הוא יוכל להיות ממש מצחיק משום שמדובר על מדפסת ולא על עבודת שף, ככה שלמדפסת לא צריך לשלם שעות נוספות ולא לשלם לה עבור קרן פנסיה והבראה, כל מה שצריך זה מעצב גרפי טוב כדי שיעצב את השבלונה הראשונית של המוצר והשאר כבר יהיה נחלת ההיסטוריה.

 

לא רק הדפסת מזון אלא גם דברים אחרים:

שוק הדפסת המזון יהיה שוק כשלעצמו, אבל חוץ משוק המזון יכנסו תחומים נוספים, כמו שוק הדפסות תלת מימד של כל דבר כמעט שרק תרצו, תוכלו לקחת תמונה ייעודית ופשוט להדפיס אותה במכונה ואז יצא לכם כוס מפלסטיק, או כלי פלסטיק, או כל מוצר כזה או אחר שתרצו, תוכלו להדפיס לעצמכם דיוקן עצמי מפלסטיק ועוד המון דברים.

מכונות להדפסת מזון:

 

קרדיט תמונה:

sephirot17

Free digital photo

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *