רחפנים בישראל

רחפנים סכנה ביטחונית לישראל

5
(1)

אחד התחומים הכי חמים היום אלו הם הרחפנים, זה התחיל מילדים שהיו מזמינים מהרשתות האמריקאיות הגדולות כמו איביי ואמזון רחפנים כמתנה ליום הולדת, וזה נהפך לתופעה של ממש. היום כל ילד רוצה רחפן, כל הורה קונה לילדו רחפן שישחק איתו ויטיס אותו בשמים בפארק הירקון. האם הטיסנים האלו הם תמימים או שמא יש בהם הרבה מעבר לתמימות? המשיכו לקרוא את הכתבה.

קודם כל מה זה בכלל רחפן?

רחפן זה כלי טיס בלתי מאויש (על פי ויקיפדיה), מה זה בתכלס אומר? זה אומר שאין צורך בטייס אנושי כדי להטיס את כלי הטייס הזה, יש כן צורך כיום בנווט כלומר בבנאדם אנושי שינווט את הרחפן. בעתיד הרחפן יוכל לעשות דברים הרבה יותר מודולריים כמו למשל להיות AI בעל אינטלגנציה מלאכותית ולהפעיל את עצמו לבד, להגיע למקומות לפי GPS, לעשות שליחויות לבני האנוש, ואולי בעתיד אף להטיס בני אדם בצורה אוטונומית מבלי התערבות של הנווט האנושי.

 

איך הרחפנים הפכו פתאום ביום בהיר לטרנד עולמי?

לפני מספר שנים רחפנים בכלל לא עניינו אף אחד, פה ושם שמענו על איזה בחור גיקי שקנה רחפן באיזה 2,000 שקל ומשהו, אני זוכר את היום שבו אחד מהחברים שלי אמר לי שהוא רוצה לקנות רחפן ורצה להתייעץ איתי איזה לקנות, שלחתי אותו ישר לגוגל כי לי לא היה מושג קלוש ברחפנים.

היום אנחנו רואים טרנד מטורף של רחפנים, היום אתה יכול ללכת עם הילד שלך לחנות צעצועים ולראות שם רחפן, והילד יתחיל לפרכס בחנות וירקע ברצפה עד שתקנה לו את הרחפן הסורר. למרבה המזל של הילד החמוד המחירים של הרחפנים נהיו זולים בטירוף, היום אפשר להשיג רחפן אפילו עד מאה שקל לרחפן פשוט, רחפנים משוכללים יותר גם כן לא יקרים כמו פעם, אפשר להשיג רחפן משוכלל היום גם ב 400 או 500 שקלים וזה רחפן מקצועי מאוד שלא מבייש אף בנאדם.

 

הזמנת רחפנים לארץ

כיום מאוד קשה להזמין רחפנים לארץ, גם מסיבה בטחונית וגם מסיבה שכלי הטיסה הזה שהוא לא מאויש יכול לפגוע במטוסים הקלים או באחד מהתדרים שבהם עובדים, הרבה פעמים הרחפנים נתקעים במכס או בדרך לישראל, ופשוט יש סירוב להכניס אותם לארץ מהסיבות שפרטתי מעלה. כן מכניסים מטוסים קלים קטנים צעצועים כאלו, אבל לא את הרחפנים המקצועיים, יש צעצועי רחפנים שאין בעיה להזמין אותם, אבל הרחפנים הגדולים יש בעיה מהותית להכניס אותם לישראל.

 

האם רחפנים מהווים סכנה ביטחונית למדינת ישראל?

מה היה קורה לו אחת ממדינות האויב של מדינת ישראל (לבנון / עזה / המליציות האיראניות בסוריה) היו מחליטים להזמין קונטיינר של 10,000 רחפנים, לחמש אותם ברימונים ולהטיס אותם לעבר ערי ישראל, מה היה קורה? האם יש סיכוי שצהל היה יכול להתמודד מול איום כזה? לפי דעתי ללא מידע מודיעיני צהל לא היה יכול להשתלט על אירוע כזה. ונשאל שאלה נוספת מה היה קורה לו היו 100,000 רחפנים או 500,000 (חצי מיליון) רחפנים שכל רחפן מחזיק רימון באמתחתו מה היה קורה אז?

כיצד למגר זאת? לדעתי צריך להיות חוקה בינלאומית שתאסור מכירת רחפנים למדינות עוינות, רחפן יכול להיות צעצוע אבל הוא גם כלי נשק לא מבוטל, אפשר להשתמש איתו כדי שהילד שלכם ישחק בו אבל כשמבצעים לו התאמות הוא יכול להפוך לכלי נשק של ממש.

כיום רחפנים יכולים לשאת משקל כבד גם כן, מה הבעיה של האויבים לשים מטען נפץ על מספר רחפנים ולהטיס אותם לעבר ישראל? לעצור רחפן שתיים זה אחלה, אבל אם מדובר בכמות מטורפת של 100 רחפנים מדובר במלחמה של ממש. וכן לדעתי בעתיד המלחמות ינוהלו בצורה שונה ולא עם הנשקים הרגילים אלא עם נשקי העתיד.

 

רחפנים בשליחויות באירועים ובכל תחומי החיים

באוניברסיטה הפתוחה הישראלית נפתח קורס מפעיל רחפנים מקצועי. כן אני יודע לחלק מכם זה נשמע הזוי ואף מגוחך, מי בכלל צריך קורס כדי להפעיל רחפן, תביא תרחפן אני יטיס לך אותו בשניה… זהו שמסתבר שלא, לא מדובר ברחפנים הפשוטים,  מדובר ברחפנים מורכבים ומקצועיים. רחפנים זה העתיד, ומי שרוצה לדעת מה יקרה בעתיד אז אספר לכם בקצרה…

בעתיד רחפנים ישלטו כמעט בכל תחומי החיים, בצבא (ינהלו את שדה הקרב באמצעות צילום האויב מרחוק או שליחת פצצות לכיוונו באמצעות רחפן שמהוה כלי בלתי מאויש ולא מסכן חיים של עמינו), הרחפן יסייע גם בשליחויות, במקום להזמין פיצה עם שליח בקטנוע יהיה נווט אנושי שינווט את הרחפן עד לכתובת המדויקת, בעתיד כמובן הרחפן יהפוך ל AI ולא יצטרכו בסופו של דבר את הנווט אלא רק כדי להכניס את הכתובת ה GPS המדויקת ואז הרחפן יגיע ליעדו בבטחה.

רחפנים מסייעים כבר כיום לצילום אווירי, אם יש לכם חתונה, או אירוע מסוים אחר, אתם תרצו רחפן בטוח כדי שיצלם לכם מהגובה את האירוע, זאת אומרת שכבר לא מספיק לצלם במצלמת ווידיאו רגילה את האירוע אלא רחפן יכול לשפר את זווית הצילום מה שיעשה את האירוע שלכם לחלומי.

התאמות נוספות לרחפנים

בעתיד הרחפנים יתחילו לקבל התאמות אישיות, כלומר כל בנאדם יוכל ללכת למומחה אלקטרוניקה ברחפנים שיבצע לו התאמה אישית של הרחפן, יהיו כאלו שירצו את הרחפן שלהם עם סל מוקשח, ויהיו כאלו שירצו שהרחפן יוכל להתממשק עם מערכות נוספות כמו משלוחים קטנים מהפיצוצייה הקרובה למקום מגוריכם, יהיו כאלו (כמו משרדי רואי חשבון ועורכי דין) שירצו לבצע התאמות של מהירות הרחפן, כדי שהמכתבים יגיעו מהר ליעדים שלהם, ויהיו כאלו שיעדיפו לבצע התאמה למרחק שהרחפן יוכל לטוס, ההתאמות בסופו של דבר יתבצעו, המחירים של הרחפנים ילך ויהיה יותר זול, וכל אחד בסופו של דבר יוכל לקנות לעצמו רחפן מקצועי, להטיס אותו, וליהנות מטכנולוגיה טובה.

 

לסיכום:

במאמר הזה הסברתי לכם על רחפנים, לאן פנינו מועדות, ועל הדברים הטובים שיש ברחפנים וכמו כן גם על ניצול לרעה של רחפנים שיכול להיות הרסני בקנה מידה היסטורי, בכתבה הבנו שכמו שלכל דבר יש את הצדדים הטובים שלו ככה יש גם את הצדדים הרעים שלו, השאלה היחידה היא כיצד למגר את הצדדים הרעים… מקווה שנהניתם מכתבה זו, נתראה בכתבה הבאה…

 

ההתאמות הטובות ביותר:

 

קרדיט תמונה:

FREE DIGITAL PHOTO

manaemedia

 

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 1

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *