שעון החול של סבא

שעון החול של סבא שינה את חיי

5
(1)

שלום לכל הקוראים הנכבדים, שמי הוא רוני ואני בן 75 מהדרום, ואני היום רוצה לשתף אתכם בסיפור אישי שלי על שעון החול שקיבלתי כמתנת יום הולדת מסבי המנוח זכרונו לברכה. אני מודה שזו לא הפעם הראשונה שאני מספר את הסיפור שלי על שעון החול, אך דבר אחד אני יכול להבטיח לכם, והוא שלאחר קריאת הסיפור ההסתכלות שלכם על החיים תשתנה בצורה משמעותית. אז חבל על הפטפטת בואו נתחיל את הסיפור…

 

קצת הקדמה על החיים שלי:

אז כפי שקראתם קודם לכן, קוראים לי רוני ואני בן 75 מהעיר אילת, נשוי לאשתי המקסימה ורוניקה ויש לי 3 ילדים (2 בנים ובת), כל חיי התעסקתי בתחום הנדל"ן באילת. רבים מתושבי אילת מכירים אותי בשם רוני נדל"ן, או בכינוי שלי רוני נדלנוביץ. בימים שבהם עסקתי בקדחתנות בפרנסה הייתי עושה כמעט הכול: הצגת דירה בפני מועמדים, השכרת דירות לזמנים קצרים וארוכים, מכירת דירות, ועוד… כפי שאתם יודעים צריך להיות פוליטיקאי מצטיין כשאתה מציע נכס למכירה או להשכרה ובכן אני מודה שניחנתי בכישורים המתאימים, אך עם זאת מילה שלי תמיד הייתה מילה. אני מהאנשים של פעם שסוגרים עסקאות בלחיצת יד, אך כפי שאתם מבינים בנוסף ללחיצה היה את החוזה הסטנדרטי, אילו הייתי יכול להיפטר  ממנו הייתי גם עושה את זה, כי חוזים נועדו לאנשים שקרנים שלא מגלים את כל האמת, ולא עורכים תאום ציפיות עוד בהתחלה לפני הכניסה לנכס. אני לא הולך ללמד אתכם את תחום הנדל"ן אך זו הייתה סקירה קצרה של חיי.

 

המתנה לבר מצווה מסבא:

את הבר מצווה שלי אני לעולם לא אשכח, לא רק בגלל הטקס, אלא גם בגלל המתנה של סבא דויד, הגעתי לגיל מצוות (גיל 13) ועשו לי בר מצווה באולם אירועים, אני זוכר איך סבא דויד הלך אלי בסוף אירוע הבר מצווה ואמר לי נכדי הטוב, רציתי להביא לך מתנה מאוד מיוחדת, הסתכלתי על סבא בעיניים בוהקות ואמרתי לו מה סבא מה קנית לי?: סבא אמר לי, נכדי הטוב לא קניתי לך שום דבר, יש לנו מסורת במשפחה, בכל פעם שנכד עולה למצוות הוא מקבל מהסבים "שעון חול", וסבא הגיש לי את שעון החול. סבא סבא שאלתי ומה יקרה אם יש לך 3 נכדים מה אז למי תביא את שעון החול? וסבא ענה: נכד מתוק עוד לא קרה לנו מצב כזה אבל זו שאלה מצוינת ואני חושב שאתה תמצא את התשובה בהמשך החיים.

סבא שאלתי: ממתי התחילה המסורת של שעון החול? סבא ענה לי: מלפני 5 דורות. ולמה דווקא שעון חול? הו זו שאלת השאלות… אם תרצה אני אספר לך בקצרה אבל זה מחייב אותך לשבת פה על הכיסא ולשמוע עד סוף הסיפור… כןן… כן… סבא. ספר לי אני שומע… טוב סבא אמר אני אספר.

זהו סיפור על סבא רבא רבא רבא רבא רבא שלך או בקיצור סבא רבה שלך חי בפולסקה והוא עבד כל חייו כרוכל המוכר כל הזמן את מוצריו מדלת לדלת. עברו שבועות ארוכות עד שמישהו היה קונה את מוצריו והעסקים היו קשים פעם, לא כמו היום שהכול קל נגיש וזול. כדי להשיג את הלחם שלך היית צריך לעבוד מאוד קשה. יום אחד סבא נשבר ופשוט התייאש מלמכור את המוצרים, ישבת בבית ופשוט לא יצא להתפרנס. ואז סבא שלו שהיה נגר הגיע אליו עם מתנה שיצר במו ידיו ואמר: הסתכל נכדי הקט הכנתי עבורך "שעון חול" מעץ, אז סבא רבא שלך אמר: מה יעזור לי שעון מעץ? ואז הסבא שלו ענה לו: כל יום שעובר שאתה במיטתך ולא יוצא להתפרנס אתה מבזבז גרגירים משעון החול, הסתכל כבר כמה גרגירים בזבזנו בעודנו מדברים… הסתכל הסבא רבא שלך על שעון החול קם ממיטתו והחל לשוב למרכולתו, ומאז לא התייאש יותר לעולם.

 

בשביל מה אני צריך שעון חול?

שאלתי את סבא שלי, סבא דויד בשביל מה אני צריך שעון חול? אני בן 13… אני לא צריך לעבוד כרגע, אין לך אולי מתנה מתאימה יותר לגילי? ואז סבא דויד ענה לי: נכדי היקר, שעון החול זו לא סתם מתנה, זו מתנה שתלווה אותך למשך כל חיים, בתקופות טובות וגם בתקופות רעות. חשוב על זה כמה פעמים ניסית לשחק במשחק והתייאשת ועזבת אותו? חשוב כמה פעמים ניסית להכין שיעורי בית ודחית אותו בכל פעם מחדש? אממ… סבא האמת לגבי שיעורי הבית זה קורה כל הזמן, אני מנסה להכין שיעורים ואז פתאום משהו אחר מסיח את דעתי ואני עוזב את שיעורי הבית והולך לשחק במשחקים בפלאפון. סבא דויד אמר: בדיוק! שעון החול יעזור לך להקציב לעצמך זמן כדי לסיים את המשימות שאותן אתה צריך לסיים. וזה לא משנה אם אתה עובד, לומד, או אוכל, כל דבר שאתה עושה מוגבל בזמן וברגע שאתה מתכנן לעצמך זמן, אתה קובע תאריך ויעד להשגת הצלחה במשימה. ואו סבא אמרתי: תודה רבה זו המתנה הכי יפה שיכולתי לקבל, ונתתי נשיקה גדולה לסבא.

 

שעון הנדל"ן:

מאז גיל 13 התבגרתי, סיימתי שירות צבאי 3 שנים בחיל תותחנים, והתחלתי לחפש עבודה ומצאתי אחת כזו במשרד תיווך, בהתחלת דרכי היה לי מאוד קשה כי למכור לישראלים זה הדבר הכי קשה בעיקר דירה או בית שזה מוצר שהעלות שלו היא נורא כבדה, ולהצליח במשימה אתה צריך להיות כל כך מיומן וחלקלק עד כי אם לא תהיה בעל לשון חדה ופטפטן לא תוכל לעסוק במקצוע. לאחר 3 שבועות של ניסיונות כושלים בהשכרה ומכירת דירות פשוט פרשתי מהמקצוע ואמרתי לעצמי, ממילא אף אחד ישכור ויקנה ממני דירה, אז לשם מה בכלל לעבוד קשה…

באחד הימים חיפשתי את הספר זכרונות שלי בבוידם וכל מה שמצאתי זה אך ורק קורי עכביש, ולפתע צד את ידי "שעון החול", הוצאתי אותו לאט ובזהירות ואז נזכרתי בסבא ואז החלו הדמעות ליזול, ואמרתי לעצמי סבא חבל שאתה עכשיו לא כאן, אני בטוח שאם היית כאן אז היית יכול לתת לי עצה טובה לחיים. הסתכלתי על שעון החול וראיתי שהוא עדיין עובד… נזכרתי בגיל 13 שסבא סיפר לי את הסיפור על שעון החול של סבא רבא שלו שעבר בירושה מדור לדור, ואז החלטתי להשתמש בשעון החול הזה כדי לחזור לנדל"ן.

ניגשתי למשרד שבו עבדתי כסוכן נדל"ן וביקשתי את משרתי בחזרה, בהתחלה המנהל היסס אך לבסוף התרצה כשאמרתי לו שאני מוכן לעבוד אך ורק על אחוזים ללא משכורת. לכל פגישה עם שוכרים או משכירים שמתי לידם את שעון החול כדי שיראו כמה זמן עבר. ותמיד השתמשתי בו כדי לומר להם תסתכלו כמה זמן הנכס שלכם לא מושכר אתם הפסדתם עד עכשיו 6000 שקל, בואו תרדו במחיר ותוכלו להפסיק להפסיד כסף רב. ולאלו שבאים לשכור את הדירה, אמרתי תסתכלו על שעון החול תראו כמה זמן בזבזתם מהחיים, כמה אנרגיות, כמה כוחות שיכלו להיות מנותבים לחיי המשפחה שלכם והרווחה הכלכלית, בואו תנו לי למצוא את הדירה האולטימטיבית עבורכם.

 

שעון החול בזוגיות:

שעון החול הציל אותי לא רק בפרנסה אלא גם במקרים נוספים כמו בזוגיות, כשלא מצאתי זוגיות כי הייתי יותר מדי בררן, אז נגשתי לשעון החול וביקשתי עצה מסבא ולפתע באה הברקה, אני אשים שעון חול 3 פעמים בלבד ואמצא את אשתי המיוחדת. וכך זה קרה, הצבתי לעצמי זמן, יעד, והמשימה הושגה.

 

אם הייתי צריך לסכם את הסיפור:

הייתי מסכם אותו ככה – שעון החול שסבא הביא לי עזר לי רבות בחיי. הוא לימד אותי מה זו משמעת, מה זו עמידה בזמנים, התחייבות, הצבת יעדים בחיים לפי זמנים, והדבר עזר לי מאוד להיות בפוקוס על המשימות והאתגרים שהצבתי בפני. שעון החול הוא רק תרוץ כמו שאומרים, הדבר החשוב פה זה שבזכות הזמן שהקצבתי לכל משימה הצלחתי למעשה לא לזנוח אותה, או לאבד אותה בדרך. כמה מכם מתחילים משימה ולא מסיימים אותה? משהו מתפקשש בדרך ואתם מרימים ידיים? כמה מכם נשברים באמצע התהליך שאתם עושים? תמיד יש משברים, ותמיד יהיו קשיים החכמה היא לצאת מהקשיים, ולדעת שהם חלק מהאתגר החדש שהצבתם לעצמכם. מקווה שהסיפור שלי עזר למישהו מכם, ואם כן אני אשמח אם תכתבו לי תגובה למטה בדף.

 

שלכם, רוני נדלנוביץ

-סוף דבר-

 

5 ההתאמות הטובות ביותר:

 

קרדיט תמונה:

digitalart

Free digital Photo

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 1

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *