האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ

האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ

5
(1)

היום נכנסתי לאחד מאתרי החדשות הגדולים וקראתי כתבה שכותרתה: "מצאנו מים באחד הכוכבי לכת שמסביב לכדור הארץ". לא יודע מה אתכם אבל הכותרות האלו מרגיזות אותי, זה פשוט עלבון לאינטלגנציה האנושית, ומדוע? משום שוודאי שמבחינת התכנות הרי מוכרח שאם בכדור הארץ יש מים אז גם בכוכבי הלכת האחרים מוכרח שיהיה מים, האמנם? בכתבה הזו אני לא אכתוב לכם רק על מים אלא גם קצת פילוסופיה בגרוש, ואשלב בה גם קצת תורה ויהדות, אז… קריאה מהנה.

 

אז נתחיל במים:

מים, המשאב הכי יקר בכדור הארץ אחרי האוויר, תארו לעצמכם עולם שאין בו מים, צמחים אינם יכולים לצמוח ללא מים, בני אדם ושאר מיני החיות הנבראות אינם יכולים לחיות, ובשורה התחתונה, כל הקיום שלנו תלוי במים, בלעדיהם אנחנו נחדל להתקיים וכל מה שסביבנו לא יוכל לצמוח.

האם כל מקום שיש בו מים חייב שיהיה בו חיים? ובכן לא! לא כל מקום שיש בו מים חייב או מוכרח שיהיה בו חיים, אם התשובה הנחרצת שלי אני גם נוטה להטיל ספק בתשובתי שלי, ולמה? משום שאם ניקח בחשבון שמי שיצר את כדור הארץ וודאי ייצר כדורים אחרים, ואם יש בכדורים אחרים מים אז אפשר להטיל ספק שיכול להיות שיש שם גם חיים בצורה כזו או אחרת.

 

למה כל מנהיגי העולם מחפשים חיים בכדורים אחרים?

האם החיפוש הקדחתי אחר חיים אחרים מחוץ לכדור הארץ הוא לשם האתגר? או אולי באמת הרצון לבדוק אם יש עוד אנשים כמונו בחיים אחרים כדי להתחבר איתם? בנינו! על מי הממשלות עובדות? הרי עם עצמנו אנחנו לא מסתדרים בין בני האדם בכדור הארץ שמחולקים ונפרדים זה מזה בעדות, מנהגים, ותרבויות שונות, וזה כולה כדור הארץ, אז להתחבר עם "שוכני מרומים", שאין לנו מושג מי הם או מה הם בכלל?

אם תשאלו אותי מדוע החיפוש הקדחתני אז אני אצהיר: "שליטה", המנהיגים מחפשים שליטה, ולכבוש שטחים נוספים שיהוו קרקע פורייה לכיבוש של שטחים שהם מחוץ לכדור הארץ, כיבוש כזה יכול להוות פתרון טוב לחיים נוספים בגלקסיות נוספות וכך בני האדם יוכלו להתרחב מחוץ לכדור הארץ. שימו לב שמשחר ההיסטוריה בני האדם הם יצורים כובשים, כובשים ערים, ארצות, ומדינות.

בספר בראשית פרק ו' פסוק ד' כתוב: "הנפילים היו בארץ, בימים ההם, וגם אחרי-כן, אשר יבואו בני האלוהים אל-בנות האדם, וילדו להם: המה הגיבורים אשר מעולם, אנשי השם". אני לא פרשן גדול של המקרא אבל אם הייתי צריך לפרש את זה בצורה יצירתית הייתי אומר שיש פה רמז גדול ליצורים שהם לא בדיוק היו כמו בני האדם הראשונים שהיו פה, אלא קראו לזה מבחינתי "חייזרים" או בני אדם מכדורים סמוכים שאולי רחוקים מאוד "מעולם אנשי השם", זאת אומרת שיש עוד עולם חוץ מהעולם שלנו שיש בו חיים.

 

מה יקרה שהאדם יעשה אקזיט ראשון על כוכב לכת?

אני כותב לכם בצורה מצחיקה, כאילו שזה יקרה מחר, אבל מה יקרה ביום שאחרי מחר? זו השאלה הגדולה! כמו שאומרים באנגלית This is The biggest question!

מבחינת התנהגות אומות העולם יש מספר תרחישים שיכולים לקרות במצב כזה: כל אומה תלחם באומה אחרת (נגיד ארה"ב תילחם בסין) בשטחים שנמצאים מחוץ לכדור הארץ, זאת אומרת נגיד שארה"ב מצאה את כוכב X ראוי למחיה, אז מדינה אחרת נגיד סין תילחם נגד ארה"ב בשטח X. אתם יכולים לקרוא לי פסימי, או רואה שחורות אבל הדברים האלו כבר נעשו בעבר בתוך כדור הארץ, מי ערב לכך שזה לא יקרה מחוץ לכוכב הלכת שלנו?

מהן ההשפעות הביולוגיות שיחולו על כוכב לכת אחר, וכיצד הם ישפיעו עלינו? תכניסו חיידקים מסוימים או מזון מסוים שיש בו ביצי זבובים לתוך כוכב לכת אחר ואין לכם מושג מה יקרה, איך יתפתחו החיים שם לאחר הזרעת הזרע הראשון, ואיך בכלל האקולוגיה בכוכב לכת האחר תסתדר עם מה שאנחנו הבאנו מכדור הארץ, ואיך הביולוגיה שלנו תסתדר עם זה? ואני כותב את זה מצורת הסתכלות מאוד ברורה: אין לנו שמץ של מושג איך אנחנו נזהם את כוכב הלכת האחר רק מעצם היותנו "מבקרים" שם, אז לחיות שם זה סיפור כבר שונה לגמרי!. אני משוכנע שלאחר שיגלו את כוכב הלכת הראשון שראוי למגורים (למרות שיש כמה כאלו כבר כיום, על אף שהם אינם ראויים למגורים הטכנולוגיה העולמית יכולה להפוך אותם לכאלו), אני משוכנע שהבעיות מבחינה ביולוגית (חיידקים, וירוסים וכדומה) שאנחנו רגילים להתמודד איתם יהיו שונים בתכלית וייווצרו מחלות שונות שאין לנו מושג מה הם וכיצד יש להתמודד מולם, כתוצאה מהשינויים הביולוגים שיש בכוכב הלכת האחר.

 

מה עם עתיד כדור הארץ לאן פנינו?

אני לא צופה שכדור הארץ עשוי להיחרב אלא אם כן תהיה מלחמת עולם שלישית שתגרום לזיהום ביולוגי עצום לכל שטחי המחיה של כדור הארץ. אתם יודעים כיום בעידן החדש שכל אומה רוצה שיהיה לה נשק גרעיני אטומי (יעני כנשק של שלום), זה יכול להיות מאוד לא "מרגיש" ו"מנחם" לדעת שכל העולם מתחמש, הרי בשביל מה העולם מתחמש? מה סתם? לא ראיתי בני אדם הולכים עם סכינים רק למטרת שלום, די לקשקשת ולעבודה בעיניים, כל אומה רוצה להתחמש כדי שלא יפגעו בה, זה לגיטימי, מה שפחות לגיטימי זה שאף אחד לא יודע איזה מנהיג פסיכופט יבחר ואיך הוא ישתמש "בנשק יום הדין" כשמנהיג מאומה אחרת יקרא לו "שמנדריק".

כדור הארץ בטווח הקרוב לא יושמד כל עוד לא תהיה מלחמת עולם שלישית, אבל בהחלט הוא על סף גסיסה, אפשר לראות את כל תופעות הטבע שמנצנצות פה ושם, עכשיו זה היה באיי הבהאמה, הוריקנים, מידות חום קיצוני ששטף את כל אירופה, הקרחונים נמסים, מידות החום ששברו שיאים מטורפים, בקצב הזה הים עולה על גדותיו, ובסופו של דבר עשוי גם לעלות על הערים שנמצאים בסמוך לו, בטווח הרחוק, גם המים עשויים להיגמר למין האנושי אך אנחנו היהודים המצאנו את ההתפלה של המים, אבל במידות חום כאלו אנחנו עשויים להיגרר למצב של מצוקת מים לא רק לנו אלא לכל העולם כולו.

אני זוכר את שנת 1996 ולמה? כי זה היה בר מצווה שלי, בגיל 13 כמו כל יהודי טוב, ערכו לי בר מצווה בבית הכנסת השכונתי בעיר בה אני גר, באותו יום היה ירד ברד וכל האספלט של הכביש היה בצבע לבן, מזג האוויר היה הרבה יותר קריר מאשר כיום. אנחנו בחודש כיום וכרגע בחודש ספטמבר, עוד מעט חודש ינואר יבצבץ, אם יהיה חורף כמו שהיה בשנת 96 אני בספק, העולם מתחמם, וגם החורף הוא הרבה פחות "חורפי", בכל אופן בארץ ישראל, אם תלכו לקנדה או רוסיה מזג האוויר יהיה מינוס 40 מעלות בחורף. משנה לשנה "החורף" מתקצר, וזה נהיה למספר ימים חורף בשנה בישראל.

לדעתי בעוד עשור או שתיים מזג האוויר בישראל יהיה 50 מעלות בכל הארץ בחודשים יולי אוגוסט, ואולי אף בכל הארץ, מפרק זמן של יולי אוגוסט, זה ילך ויתדרדר לפרקי זמן ארוכים יותר והשמש תתחיל לנגוס גם בחודשים נוספים כמו יוני ספטמבר ואוקטובר. מזג האוויר יתחיל להשתגע, והחום? מה נעשה איתו? קשה לי להאמין שאנשים יוכלו לעבוד ברחוב כמו גננים, מפני אשפה, וכל העבודות יהפכו להיות בערב. ואם תרצו לשמוע עוד קצת מה לדעתי יקרה בשוק העבודה אז לדעתי ה"רובוטים" יחליפו את כולנו, ואנחנו נשאר מחוסרי עבודה, או לפחות מרביתנו בשלב כזה או אחר בעשורים הבאים, אלא אם כן תיכנס רגולציה וספק גדול לדעתי שהיא תיכנס, כן יפתחו משרות שקשורות על ניהול ותחזוקת רובוטים אולי חשמלאים או מפעילי מכונה זה יהיה מקצוע מבוקש, עד שהמכונה תהיה מספיק חזקה ואוטונומית שכבר לא תצטרך גם את בני האדם בכלל ותדע לעשות הכול לבדה ולא תצטרך מפעיל. אתם מוזמנים להקליק על קישור זה לקריאת כתבות בנושא רובוטיקה

 

רוצים לראות כוכבי לכת אחרים מחוץ לכדור הארץ?:

קרדיט תמונה:

digitalart.

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 1

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *