מה עדיף להיות עשיר או עני?

מה עדיף להיות עשיר או עני

0
(0)

הרבה פעמים אנחנו יושבים וחושבים לתומנו "לו הייתי רוטשילד"… לו הייתי זוכה בפרס כספי גדול או סתם הייתי נולד עשיר, כמה כיף היה לי, היו לי המון בשמים, הייתי נוסע לטיסות ברחבי טבל, הייתי קונה מכונית מפוארת, וקונה בית פרטי גדול עם 8 חדרים והייתי חי פשוט חיים  מלאים פינוקים ושקט נפשי. ובכן בסיפור הזה אתם תראו שלא תמיד עדיף להיות עשיר גדול ולפעמים דווקא עדיף להיות עני מאשר עשיר. אז יאללה בואו נתחיל את הסיפור הנפלא על העשיר והעני.

שלום לכולם שמי אריק, אני מכריז על עצמי כאיש עמיד (עשיר), אני בן 65 ומתגורר בניו יורק. יש לי חברות גדולות שרווחיהן נאמדים בכמה מליארדי דולרים מדי שנה.

יום אחד הייתי צריך לטוס לרגל עסקים למדינה מדברית בשם "סעודיה", הכנתי את המזוודות ולפתע מצאתי את עצמי על מטוס מכיוון ניו יורק לסעודיה רבתי. כשנחתנו בשדה התעופה גילית שהמזוודות שלי נשכחו בשדה התעופה בניו יורק. מילאתי טפסים בדלפק ומסרו לי שהמזוודות יגיעו בעוד מספר ימים לסעודיה ויתקשרו אלי כדי לאסוף אותן. המזל היחידי שהיה לי במקרה הזה הוא שהארנק נשאר אצלי בתוך הכיס ולא שמתי אותו בתוך המזוודות.

תפסתי מונית וביקשתי לנהג שינסע לכיוון בית המלון הסעודי, כשהגענו ישר שוחחתי עם הפקידה בבית המלון וישר עליתי לחדר כדי לישון. בבוקר כשקמתי פתחתי את הטלוויזיה וראיתי פרסומת שמציעה לתיירים "יום כיף הכולל טיול במדבר, הכנת פיתות וגבינות". חשבתי לעצמי "באתי לרגל עסקים אבל יום אחד לא יהרוג אותי לטייל קצת במדינה שאין לי מושג מהי התרבות שלה". וכך היה נרשמתי לטיול המדברי.

ירדתי ללובי של בית המלון וחיכיתי לאוטובוס שייקח אותנו לטיול המדברי. 3, 4 צפירות נשמעו וקולות הנהג שקרא לכל התיירים לעלות לאוטובוס הדהדו למרחקים. קמתי מהר כדי שהנהג לא יברח לי, עליתי לאוטובוס והתיישבתי מאחור. אנחנו נוסעים והנהג שהיה גם מדריך טיולים בעצמו מתחיל להסביר לנו קצת על "התרבות, האזור, קצת היסטוריה וכדומה", איך שהנהג התחיל לדבר אני ישר נרדמתי, לפתע הנהג עצר בבלימת חירום. "רבותי הגענו" אמר המדריך טיולים (כמובן באנגלית).

כולם ירדנו מהאוטובוס והתחלנו ללכת במדבר היבש, אנחנו הולכים והולכים והולכים, והמדריך טיולים שהוא בעצם הנהג חופר וחופר וחופר, ולא מספיק לדבר, באיזשהו שלב, אמרתי למדריך הטיולים מתי מגיעים, מדריך הטיולים צחק ואמר "מה כבר התעייפת" יש לנו עוד חצי שעה של הליכה, איך ששמעתי את זה כמעט התעלפתי… אתם צריכים להבין קוראים יקרים, המדבר היה נורא חם, אולי 44 מעלות, מדובר בשטח פתוח שיש בו שמש קופחת על הראש, המשכנו ללכת עד שאני עצרתי לרגע כדי לנוח ליד עץ דקל, והתיירים האחרים כולל מדריך הטיולים המשיכו בדרך, אמרתי לעצמי עוד רגע אני אשיג אותם.

שיט…. איפה כולם??? שאלתי את עצמי… אני מסתכל ימינה אני מסתכל שמאלה, ולא רואה אף אחד, אני אומר לעצמי "מה אין מצב ששכחו אותי פה?!", אוי ואבוי מה אני עושה? אני מסתכל באייפון שלי ורואה אין קליטה, נו בטח מדבר איפה הם ישימו אנטנות שם במדינת עולם שלישית… אני מסתכל ימינה מסתכל שמאלה, ורואה מדבר, מדבר מדבר… החלטתי שאני לא מאבד את העשתנות ומסתכל על העקבות שהתיירים השאירו ומנסה להתחקות אחריהם. התחלתי ללכת, וללכת, וללכת, וכל מה שאני רואה זה חול וחול חול חול חול, כמה חול שכבר בא לי להקיא מרוב חול. השעה הייתה 17:00 בערב והשמש החלה לשקוע, אני מסתכל ומנסה להתחקות אחר העקבות אבל השמש שקעה ואני לבד, ודי אובד עצות.

החלטתי שאני אחכה לבוקר כדי להמשיך להתחקות אחר העקבות של התיירים כדי שאגיע למקום שהוא לא מדבר ויש בו אנשים שיכולים לעזור לי. ישנתי בלילה ומדי פעם נתתי סטירה ליתוש שבא לעקוץ אותי, מדי פעם שמעתי יבבות של שועלים או זאבים לא יודע בדיוק מה זה היה. הדבר הטוב בלילה זה הרוח, הבריזה הקרה שהייתה במדבר ולא הספקתי להגיד ג'ק רובינזון והבוקר הגיע.

קמתי וישר התחלתי לחפש את העקבות של התיירים, הלכתי ימינה, הלכתי שמאלה, ישר, אחורה, לאיזה כיוון שאתם רק רוצים, אבל לא מצאתי לא עקבות ולא נעליים, ומה הסתבר, שהרוח הקרה והנעימה שהייתה בלילה, גם דפקה לי את התוכנית חזרה לבית המלון בגלל שהיא כיסתה את העקבות של התיירים.

החלטתי שאני ממשיך ללכת וזה לא ממש משנה באיזה כיוון העיקר להיות בפעילות ובעשיה אחרת אני אמות שם במדבר. הלכתי והלכתי והלכתי עד שראיתי מכונת שתיה, הסתכלתי עליה ולא האמנתי, מה למען השם עושה מכונת שתיה בלב המדבר, אמרתי לעצמי רגע יש מצב זו פטה מורגנה, נתתי בעיטה במכונה ואת הכאב שקיבלתי כתוצאה מהבעיטה לא אשכח לעולם…

מסתבר כן שמישהו חכם שם באמצע המדבר מכונת שתיה, שאני אומר חכם אני מתכוון לבאמת חכם, אבל כל חכם יש לו צד אחד של דפיקות, תכף תבינו למה אני אומר את זה…

אני מכניס את היד שלי לכיס במכנסיים שלי, ומנסה לפלס את האצבעות שלי לכיוון הארנק בתוך ערמות החולה ענקיות שהיו בתוך הכיס, ודולה את הארנק מתוכו, איך שאני מוציא את הארנק פתאום אני רואה ילד עני לבוש בבגדים מרופטים מכניס מספר מטבעות למכונה ומוציא מים מינרלים, אני מסתכל על הילד והילד מסתכל עלי ומחייך. פתחתי את הארנק ולא היה לי שום מטבע בתוכו, רק חבילת כסף גדולה של 8,500 דולרים. הסתכלתי על הילד ושאלתי אותו באנגלית אם הוא מוכן להביא לי מטבעות בתמורה למספר דולרים, הילד הסתכל עלי צחק וברח.

לא עברו מספר דקות ומצאתי את עצמי מוקף ב 10 ילידים מכניסים מטבעות למכונה ומוציאים משקאות, אני באמת אין לי מושג מהיכן הם הגיעו לכאן, אבל הדבר היחידי שעניין אותי זה להוציא חתיכת בקבוק מים כי אני מת מצמא!!! ניסיתי לפנות לילידי המקום והם לא ענו לי עד שאחד מהם אמר לי "מיסטר אין לנו מה לעשות בנירות שאתה מציע לנו, הכסף פה הוא שונה, ולכן אף אחד לא ייתן לך  מטבע בתמורה לנירות שיש לך". הסתכלתי על הילידים שנראים כל כך עניים ואמרתי לעצמי, תראה מה זה לילדים העניים האלו יש מים, ואני שיש לי את כל ההון שבעולם, אפילו מים אני לא מסוגל להוציא מהמכונה. למען השם הייתי מתחלף עם הילדים האלו בתמורה למים כרגע.

הסתכלתי לאן הילדים רצים והתחלתי לרוץ אחריהם, בסוף הריצה שארכה כ- 10 קילומטר, הגעתי תשוש, מיובש ושבור לאזור המקומי, הסתכלתי מרחוק וראיתי את בית המלון, התקרבתי אליו ובכניסה נפלתי, השומר אסף אותי והוביל אותי לבית החולים המקומי, קיבלתי נוזלים, והתחלתי להרגיש שכוחי שב אלי. חזרתי לבית המלון והמשכתי בעיסוקי העסקיים בסעודיה.

חזרתי מסעודיה כשלמדתי שיעור טוב לחיים. זה שאתה עשיר זה לא אומר שאתה יכול לקנות הכול, לפעמים השטרות שלך בארנק לא שוות מאומה כשאתה נמצא במקום ששטר זר לא שווה פרוטה, לפעמים מטבע אחד מקומי יכול להציל לך את החיים, וכשזה לא נמצא לך בכיס שום הון בעולם לא ייתן לך חיים.

ההתאמות הטובות ביותר:

 

קרדיט תמונה:

Stuart Miles

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *