האם זה בטוח להזמין מוצרים מחו"ל בתקופת הקורונה?

0
(0)

 

תקופת הקורונה גרמה לאנשים רבים לעצור את הרכישות מחו"ל בעיקר מאתרים כמו "איבי", "אמזון", ושאר האתרים הגדולים והבינוניים, והסיבה היא: שאנחנו מפחדים שהמוצר שהזמנו יהיה נגוע בקורונה ואנחנו פשוט נידבק ממנו, זאת אומרת שבאחד משרשראות החיול של המוצר מרגע שזה יצא מהמחסנים עד שהגיע אלינו הביתה אם בטעות מישהו שחולה בקורונה נגע במוצר שלנו, אנחנו אכלנו אותה. ובכן השאלה המתבקשת היא האם זה באמת בטוח להזמין מחו"ל בתקופת הקורונה? ובכן התשובה היא חד משמעית "כן", את הסיבות לכך אני אתן בהמשך הכתבה.

 

ממש קצת על קצה המזלג מה זו הקורונה ואיך נדבקים ממנה?

אני בטוח כבר שאתם יודעים הכול, אבל אני אנסה לתת לכם קצת על קצה המזלג… הקורונה היא וירוס, (לא חיידק), כמו וירוס של כאב בטן ושלשולים שעובר ללא צורך בתרופה, ככה זו הקורונה. אחת הבעיות של הקורונה היא שהיא לא מוכרת למערכת החיסונית שלנו ולכן המערכת החיסונית צריכה להיות מספיק חזקה כדי להתמודד איתה.

אנחנו שומעים הרבה פעמים על "אנשים בריאים" שנדבקו בקורונה וכמעט מתו, ומהצד השני אנחנו שומעים על אנשים שדווקא היה להם רקע בריאותי לא משהו ויצאו מזה יחסית בקלות. ובכן כל אחד מתמודד בצורה סובייקטיבית עם הקורונה.

בקורונה נדבקים על ידי דרכים רבות שחלק מהם הן: אם אחד האנשים בסופר מרקט השכונתי חולה קורונה או אולי המוכר והוא עושה אפצ'י או מתעטש אלינו או שאנחנו מדברים קרוב אליו, יוצאים רסיסי רוק מפיו והם עשויות להגיע אל קנה הנשימה שלנו בצורה מהירה ולהדביק אותנו, רסיסי הרוק לא נכנסים רק לקנה הנשימה שלנו אלא הם יכולים להגיע גם אל מקום חשוף כמו גלגל העין ולהדביק אותנו דרך שם. בנוסף לזה יכול מאוד להיות שנגעתם בכרטיס האשראי שלכם וקניתם מוצר בחנות, והמוכר עצמו עם כפפות והוא נוגע במאות כרטיסי אשראי ביום ויכול מאוד להיות שאחד מכרטיסי האשראי היה נגוע בקורונה ולכן הסיכוי גם שאתם תדבקו הוא גדול.

 

אז האם זה בטוח לקנות מוצרים מחו"ל או שלא תחליט כבר?!

זה בטוח יותר מאשר תקנו בארץ תהיו בטוחים! והסיבה לכך היא העובדה שהמוצר נשאר סגור באריזתו המקורית לערך 40 יום עד שהוא מגיע לארץ. תחשבו על זה מבחינה הגיונית, הקורונה זקוקה לפונדקאי כדי לשרוד והיא לא יכולה לשרוד זמן רב על גבי משטחים, מה שקורה בפועל נגיד והזמנתי מוצר מ EBAY אז הוא נכנס לשרשרת חיול, גם אם נגיד והיה ספק שמא המוצר נגוע בוירוס אז הוא נכנס לשרשרת חיול ועטפו אותו, וארזו אותו, והוא נמצא בערך חודשיים עד שהוא מגיע אלי, הסיכוי שהוא דבוק בקורונה הוא סיכוי של 0.0000001 אחוז אם בכלל.

אז איך כן אפשר להידבק? כן, אין שום דבר בטוח, ההדבקה יכולה להיות אך ורק מהאריזה של המוצר, והסיבה לכך היא שהמוצר עבר שרשרת אחסון ואספקה ואין לדעת מי נגע באריזה לפניכם, ולכן לפני שאתם מוציאים את המוצר מהאריזה תשטפו את הידיים שלכם, שימו כפפות ותוציאו את האריזה (הקרטון שהמוצר הגיע בו, לא קרטון המוצר אלא הקרטון הגדול) ושימו אותה בשקית מיוחדת ושימו בפח,  לאחר מכן שטפו ידיים טוב טוב עם ספטל או חומר חיטוי אחר.

מדריך שימוש לקבלת מוצרים מחו"ל לחרדתיים שבנינו:

  1. קבלת המוצר בדואר עם כפפות כלשהם (לטקס או אחר)
  2. פתיחת המוצר וחיטוי שלו
  3. לזרוק את אביזרי החיטוי לאשפה ולשטוף טוב טוב את הידיים עם מים וסבון ועדיף ספטל
  4. שימוש במוצר

 

לסיכום:

לקנות בחו"ל זה הרבה יותר בטוח מאשר לקנות בארץ, והסיבה לכך היא "זמן ההמתנה" גם שהאוניה עומדת בנמל, וגם עד שהמוצר הגיע אלינו "וירוס הקורונה" כבר הושמד, אפשר לראות בקורונה דווקא "הזדמנות לרכישה בחו"ל" והסיבה היא שהמחירים יורדים כי עסקים נמצאים בקשיים, ובנוסף לכל זה, כצרכן אני יכול לומר שעדיף לי לקנות בחו"ל מהסינים בזול מאשר לקנות בארץ במחיר יקר, ולא בגלל שאני לא רוצה לתמוך בעסקים בארץ אלא, פשוט כרגע כשכל עם ישראל נמצא בחל"ת והמחירים בארץ מאוד יקרים, קניה בחו"ל יכול להוזיל לנו את העלות הכלכלית של מוצרים, ובכך כשאין הכנסות רבות למשפחה ואנחנו ממזערים את ההוצאות שלנו על ידי רכישה בחו"ל זה יכול לעזור לנו בניהול הכלכלי של משק הבית.

קרדיט תמונה: Photo by freestocks on Unsplash

 

מוצרים קשורים לנושא:

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *