מה כדאי לקנות מחשב נייד או טאבלט

מה כדאי לקנות מחשב נייד או טאבלט?

0
(0)

 

אתם רוצים לקנות מחשב נייד אבל אז ראיתם הצעה מפתה לקניית טאבלט במחיר אטרקטיבי, השאלה הגדולה היא מה עדיף לקנות מחשב  נייד או טאבלט? בכתבה זו אני אסקור את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהמוצרים טאבלט ומחשב נייד ואני אתייחס לצרכים שלכם בבחירה.

 

מחשב נייד VS טאבלט:

יתרונותיו של המחשב הנייד הם גדולים אם כי גם את חסרונותיו צריך לקחת בחשבון. מחשב נייד כשמו כן הוא, נייד, אפשר לנייד אותו, כיום אנחנו רואים שהרבה אנשים קונים מחשב נייד גם אם כי לא בהכרח כדי לנייד אותו ממקום  למקום ברמה החוץ ביתית, אלא בתוך הבית אנחנו מניידים את המחשב הנייד ממקום למקום, וזה מאוד נח משום שאנחנו יכולים להשתמש במחשב הנייד לא רק בחדר העבודה אלא גם כן במרפסת שלנו או בחדר האוכל ולעבוד בו תוך כדי ארוחה אפילו.

היתרונות של מחשב נייד הם: ניידות, משקל ברמה בינונית ביחס לטאבלט, הכול BUILD IN בתוכו, חומרה טובה יותר מטאבלט על פי רוב, יש מקלדת שמחוברת למחשב, ביצועים טובים יותר, יש הרבה יציאות להרחבה כמו LAN שזה כרטיס רשת, ויציאות USB רבות, מהיר יותר.

חסרונות של מחשב נייד הם: יקר ביחס לטאבלט, כבד יותר מטאבלט משמעותית, משקל קל יותר יצריך השקעה כספית גדולה יותר.

 

יתרונותיו של הטאבלט הם גדולים אך כמו שראינו קודם לכן, גם לטאבלטים יש חסרונות רבים ביחס למחשב נייד, ואם אני צריך לאפיין כל אחד ואחד מהם זה כמו שאני תמיד אומר הכול ביחס למי שמשתמש במוצר, ותלוי מה הצרכים של הצרכן הסופי כשהוא בא ורוצה להתייעץ אם לקנות מחשב נייד או טאבלט, בסוף המאמר אני אציג בפניכם את הסוגיה הזו.

יתרונות של טאבלט הם: קל משקל מאוד מאוד, אפשר לנייד אותו ממש בתיק קטן, רזולוציה קטנה מאפשרת ריכוז גבוה יותר למשתמשים בטאבלט, מקלדת נשלפת שהיתרון שלה הוא שבמידה והמקלדת מתקלקלת אפשר לרוץ ולקנות חדשה בלי לבזבז על טכנאי טאבלטים או על מעבדה הרבה כסף לתיקון, עשוי להיות יקר יותר תלוי אם הטאבלט שלכם הוא טאבלט רגיל או שזה טאבלט מחשב נייד מסוג SURFACE שכמובן בספרס המוצר עצמו הוא מאוד מאוד איכותי ברמה מאוד מאוד גבוה אך באופן כללי למעט הסרפסים טאבלטים שמריצים אנדרואיד זולים יותר, בגלל הניידות הגדולה שלו קל מאוד לעבוד איתו לקחת אותו לאוניברסיטה ולהקליד בו דברים, לשים את הטאבלט במטבח בזמן בישול ולשמוע שירים וכן הלאה…

 

חסרונות של  טאבלט הם: לרוב המסכים של טאבלטים הם קטנים יותר מה שעשוי להקשות על אנשים עם בעיות ראיה שונות, אין מקלדת וצריך לקנות אותה בנפרד זאת אומרת שהמקלדת היא נשלפת, חומרה חלשה הרבה יותר בהשוואה למחשב נייד, אין מערכת הפעלה WINDOWS במרבית הטאבלטים (אלא אם כן זה סרפס פרו שכמובן גם המחיר שם יקר) מערכת הפעלה נפוצה בטאבלטים במחיר נורמלי זה אנדרואיד.

 

למי מתאים מחשב נייד ולמי מתאים טאבלט?

כשאתם גולשים ברשת האינטרנט ורואים מחשבים ניידים ורואים מצד שני גם טאבלטים, אתם צרכים לקחת בחשבון מספר דברים לפני הרכישה. ראשית כל קחו דף A4 ותרשמו מהם הצרכים שלכם. כעת אני אתן דוגמא על בנאדם שמתלבט אם לקנות מחשב נייד או טאבלט ובהתלבטות שלו אתם תבינו מדוע חשוב קודם כל "לאפיין" את הצרכים שלכם ורק לאחר מכן לברר מחירים ולאחר מכן לרכוש.

יורם הסטודנט:

יורם התחיל ללמוד באוניברסיטה "פסיכולוגיה", יורם ביקש לקבל ייעוץ ממומחה בתחום המחשוב מה כדאי לו לקנות מחשב נייד או טאבלט. מומחה המחשבים שאל את יורם "מהם הצרכים שלך". יורם ענה לו הצרכים שלי הם: בזמן ההרצאות באוניברסיטה אני צריך מוצר שגם אני יוכל להקליד בו במשך שעות מרובות ובנוסף גם כן אני יוכל להקליט בו את השיעורים שנלמדים. וזהו בעיקר אלה הם הצרכים שלי, אולי אפשר להוסיף קצת לגלוש באינטרנט, לראות נטפליקס אבל בקטנה, עיקר העבודה היא על הקלדה של ההרצאות והקלטה שלהם.

כדי לבחון מה מתאים ליורם אז יצרתי איזשהו תרשים זרימה:

הקלדת ההרצאות מצריכה מספר דברים: מקלדת נוחה לשימוש, מוצר קל, תוכנת WORD, תוכנת הקלטה.

שאלתי את יורם "מה המחיר שאתה מוכן לשלם"? יורם אמר לי תראה אני "סטודנט" אין לי כסף לשלם, המקסימום שאני יכול לשלם זה עד 1,500 שקל. הסברתי ליורם שהמחשב נייד בסכום של 1,500 שקל יאפשר לו לקנות מחשב נייד סטנדרטי והבעייתיות במצב הזה היא שהמשקל שלו יהיה רב מאוד, זאת אומרת שהוא יצטרך ללכת כל הזמן עם מחשב נייד במשקל של 3 קילו על הגב לכל הרצאה. יורם הסתכל עלי ואמר לי "מה האפשרות הנוספת שיש לי"? אמרתי ליורם תראה, אפשרות נוספת שיש לך היא לקנות טאבלט במשקל של 500 גרם במחיר אטרקטיבי ולקנות בנוסף מקלדת אלחוטית לטאבלט, יש כל מיני סוגים של מקלדות אלחוטיות חלקן נוחות  יותר וחלקן נוחות פחות. יורם ישר הסכים והשתכנע כי הבין שטאבלט ששוקל אולי 500 גרם אולי יוכל לתת לו מענה נוסף.

אמרתי ליורם "רגע" שכחנו דבר נוסף. אתה רצית גם להקליט SOUND על המחשב, כלומר להקליט את ההרצאות, זה אומר שיכול מאוד להיות ותצטרך להשקיע כסף נוסף בכרטיס זיכרון שישב על תושבת מיוחד שנמצאת בתוך הטאבלט. יורם שאל אותי "נו וזה יקר"? אמרתי לו לא כזה, עוד 200, 250 שקל ויש לך כרטיס זיכרון של 256 גיגה שתוכל להכניס את כל ההרצאות לתוך כרטיס הזיכרון. יורם אמר לי "נפלא" אני קונה…

 

לסיכום:

ובכן בכתבה זו ראיתם כיצד מרכיבים לבנאדם את המוצר האפקטיבי והמיטיבי שמתאים ספציפית לבנאדם עצמו, כשרוצים לקנות מחשב  נייד או טאבלט יש לקחת הרבה משתנים בחשבון, לפעמים אנחנו לא ערים גם כן למשתנים נוספים, ויכול מאוד להיות שאם נשקיע זמן מחשבה יותר רב אנחנו נראה שיש עוד משתנה שלא חשבנו עליו כשבחרנו במחשב נייד או בטאבלט.

 

קרידט תמונה:

Photo by Marek Levák on Unsplash

 

מוצרים קשורים לנושא:

 

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *