מה זה מד חום דיגיטלי ללא מגע

מה זה מד חום דיגיטלי ללא מגע?

0
(0)

 

מה זה מד חום דיגיטלי ללא מגע? בשביל מה צריך אותו? מה ההבדל בין מדחום דיגיטלי רגיל או כספית לבין מדחום דיגיטלי ללא מגע? שאלות מהסוג הזה אני כל הזמן רואה בפורומים שקשורים לבריאות. והשאלה הכי חשובה היא איזה מדחום דיגיטלי ללא מגע כדאי לקנות?

 

מדחום דיגיטלי ללא מגע?

מדחום דיגיטלי ללא מגע זה מדחום שמאפשר מדידה של טמפרטורה של גוף האדם ללא מגע ישיר. להבדיל מהמדחום הדיגיטלי הרגיל ו/או המדחום הכספית הישן שבהם היה נדרש להכניס את המדחום מתחת לפה ו/או מתחת לבית השחי ו/או ברקטום.

 

למי מדחום דיגיטלי ללא מגע מתאים?

מד חום דיגיטלי ללא מגע בתקופת הקורונה – בתקופת הקורונה ניצלו את היתרונות הגדולים של המדחום הדיגיטלי ללא מגע והחלו להציב אותם בכל בית עסק. כל בית עסק לפי התווים החדשים של משרד הבריאות נדרשים למדוד את טמפרטורת הגוף של מי שנכנס לחנות, והסיבה היא למניעת התפשטות מגיפת הקורונה בישראל.

 

מדחום דיגיטלי ללא מגע לכלל האוכלוסייה – אם בעבר מדחום הדיגיטלי ללא מגע היה מיועד אך ורק לתינוקות וקשישים, כיום המדחום הדיגיטלי ללא מגע  מיועד לכלל אוכלוסיית ישראל והעולם, נשאלת השאלה מדוע? ובכן מגפת הקורונה יצרה ביקושים מאוד גבוהים במדחומים ללא מגע והסיבה היא שבגלל שהווירוס הקורונה יכול לעבור במגע וגם ברסיסי רוק נדרשת רמה גבוה של היגיינה ובדיקות שמא "חולי הקורונה" לא יכנסו לבית עסק וידביקו את שאר האזרחים. וכבר היו תקדימים בחנויות צעצועים, בקניונים, באוטובוסים וגם ברכבות, ככה שהמדחום הזה הוא אמנם לא נותן מענה ב- 100% אבל הוא מוריד את רמת הסיכון שהאנשים החולים לא יבואו במגע עם הבריאים.

 

מד חום דיגיטלי ללא מגע לתינוקות – לרגע שכחנו את התינוקות אבל המוצר הזה נועד בעבר בעיקר לתינוקות, והסיבה היא שלתינוקות קשה מאוד למדוד את טמפרטורת הגוף משום שקשה מאוד להכניס את המדחום הדיגיטלי הרגיל מתחת ללשון של תינוק וקשה למדוד בבית שחי קטנצ'יק כמו שיש לתינוקות, כל מי שיודע שמדחום ניתן להכניס גם לפי הטבעת אך הדבר גורם לצרחות וסבל לתינוקות, ולכן יתרון ענק הוא שמדחום ללא מגע יכול לעזור למדוד חום אצל תינוקות.

 

מד חום דיגיטלי ללא מגע לקשישים – עסקנו קודם לכן בפסקה הקודמת במדחום דיגיטלי ללא מגע לתינוקות, אבל אוכלוסיית הקשישים היא הכי קרובה לתינוקות שיש, חלילה לא מדובר בתינוקות אבל, ישנן לא פעם בעיות שקשורות לאלצהיימר, לדמנציה, מה שיכול להקשות מאוד על בני משפחה ועל מטפלים למדוד חום אצל קשישים. המדחום הדיגיטלי ללא מגע יכול לעזור מאוד בנושא, משום שניתן למדוד חום אצל קשישים ללא צורך בקונפליקטים והתנגדויות מצד המטופל, מה שיכול להביא לסיוע רב בתחום הטיפול בקשישים.

 

עד כמה המדחום הדיגיטלי ללא מגע אמין?

בעידן תחילתו של מד החום הדיגיטלי ללא מגע הוא באמת העלה קצת ספקות על אמינותו, אבל כיום מייצרים אותו ברמת אמינות מאוד גבוהה. לפעמים אנחנו רואים "מודדי חום" בסופרים, ובחנויות שמודדים חום לאזרחים. הבעיה היחידה היא שנדרשת הכשרה מקצועית טובה כדי למדוד חום בצורה אפקטיבית לאזרחים, במרבית המקרים ההכשרה שנותנים מנהלי החנויות או מי מטעמם היא לא מספיק טובה, ולכן  אני סבור שיש לראות במדחום דיגיטלי ללא מגע רק צד אחד לנושא.

ואני אסביר: כשאזרח מגיע להיכנס לחנות יש מעבר למד החום לתשאל אותו מספר שאלות, כן אני יודע זה מעיק, מרגיז, ומעצבן, ולקוחות ישראליים אין להם זמן והם רוצים רק לקנות וללכת, וכן אנחנו גם אנשים חמים בין היתר ככה שהנושא הזה מאתגר מאוד. מעבר לתשאול צריך לדעת איך למדוד את החום, מצד אחד עדיף למדוד את החום כשהלקוח בתוך החנות, והסיבה היא שבמידה ויש רוח במהלך המדידה היא עשויה להיות לא אפקטיבית וטובה. בנוסף לזה במידה ויש יום מאוד חם, המדידה עשויה קצת להשתבש. ולכן צריך למדוד את החום כשהלקוח כבר בתוך החנות ורוצה להיכנס, ולומר לו לא לזוז, ולהציב את המודד במרחק סביר מהאדם ואז האפקטיביות של החום תהיה טובה יותר, וגם המדידה תהיה אמינה יותר.

 

מחירים של מדי חום דיגיטליים ללא מגע:

יש כל מיני חברות שמוכרות מד חום ללא מגע, יש חברות שהם פופולריות מאוד, בקיצור נקרא להם "מותגי על", ויש חברות שפחות מיתגו את המוצר שלהם, שימו לב שמדחום דיגיטלי ללא מגע לא צריך לקנות אותו ב 300 או 200 שקל, יש גם מוצרים מתחרים שיכולים למכור לכם מדחום במחיר הרבה יותר אפקטיבי, והאיכות לא נופלת מהמוצר, כמו שאומרים לא כל מה שיקר בהכרח טוב ואיכותי.

במרבית המקרים מדחום שנקנה בישראל אתם יכולים לרכוש אותו בטווח מחירים של 150 ₪ ועד ל 300 ₪ ולפעמים יותר, תלוי איזו חברה, ועד כמה היא מיתגה את המוצר שלהם.

אתם תוכלו למצוא תחליפים בשוק האירופאי במחירים יותר נוחים שיכולים להתגלגל לבין 50 שקלים ועד ל 150 שקלים, לרוב אתם תוכלו גם למצוא מתחת למחיר של 50 שקלים במידה והמוצר במבצע או במחיר מיוחד, ושימו לב החום לא נופל באיכות, ואני שואל את עצמי אם האיכות לא נופלת אז למה לא לקנות כבר מדחום במחיר טוב יותר?

 

תקלות וגליצ'ים שקורים במודדי חום דיגיטליים ללא מגע:

לי אישית יצא המון פעמים לראות מוכרים בחנויות או מי מטעמם הולכים ומנסים למדוד לאזרחים שבאים להיכנס לחנות את החום עם המדחום הדיגיטלי ללא מגע. כל הזמן הם רבים עם האקדח של המדחום ועם עצמם, משום שהם לא מצליחים למדוד בצורה נקיה את החום של הלקוחות. הסיבות לכך הן רבות אך יש 2 סיבות שכיחות שזה קורה. במרבית המקרים לפני שהלקוח נכנס לחנות הם מודדים ללקוח את המדחום בכניסה לחנות, ובכניסה לחנות יש טמפרטורה שונה מבחנות, ובנוסף לעיתים קרובות יש גם רוח שמפריעה למדידת החום אצל הלקוח, וכשיש סטייה קטנה או גליצ' אז מאוד קשה למדוד את החום ללקוחות, ואז מתחילים המוכרים לריב עם המדחום ולהתעצבן ולומר "נו זה לא עובד לי", ואז מתחילים המוכרים לומר "גם ככה זה לא אמין" ועוד דברים מהסוג הזה…

בעיית שימוש נוספת שראיתי אצל המוכרים היא שהם פשוט לא בודקים את הסוללות, מוכרים רבים חושבים שהסוללות יכולות להחזיק שנים, אבל ההפך הוא הנכון. צריך להבין דבר אחד הוא שהמוכרים או מי מטעמם במשך 12 שעות ולפעמים יותר מודדים חום לאנשים, המכשיר פתוח, והוא בשימוש בצורה תדירה, במקרה שהעסק פועל ועובד קשה גם המדחום עובד קשה, גם את הבלאי שלו ושל הסוללות יש לקחת בחשבון. לפעמים המדידה יכולה להשתבש בגלל שמודדים היקפים גדולים מאוד והסוללה כבר גמורה, אז המסך כבר מראה את המספרים בצורה קצת יותר דהויה, אם כי לא תמיד שמים לב לכך משום שנמצאים באור השמש. ולכן יש לבדוק בצורה תדירה בערך פעמיים בשבוע את הסוללות ולבדוק אם הן ברמה תקינה מבחינת הוולט שלהם ואם הם מלאות מספיק כדי לבצע את העבודה.

 

 

לסיכום:

מדחום דיגיטלי ללא מגע יכול לעזור לקבוצה רבה של אוכלוסיות, אם לדייק את זה אז לכל אוכלוסיית העולם במקרה הנוכחי, אם אתם הורים קשישים ואתם מפחדים להיפגש עם הנכדים והילדים אתם יכולים לקנות מודד חום ללא מגע אדם ולהפחית את רמת הסיכון שלכם להידבק מקורונה. כמובן שזה שחולה קורונה לא מראה סימני זיהום לא בהכרח מציג שהוא בריא, אך מבחינת הפחתת מדד הסיכון אפשר לומר בהכרח שמה שעוזר להפחית את רמת הסיכון לחלות זה למדוד חום ובנוסף להשתמש בכפפות ובמסיכה, ובנוסף שהבית יהיה נקי.

 

 

מוצרים קשורים לנושא:

 

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 0 / 5. מספר הצבעות: 0

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *