ביטול דמי כרטיס אשראי

5
(1)

ביטול דמי כרטיס אשראי 

קיבלתם מעטפה מחברת האשראי עם "פירוט כרטיס האשראי" לתיבת הדואר שלכם
או בימי המודרנה המכתב הגיע בצורה הדיגיטלית שלה ישירות לתיבת הדואר אלקטרוני שלכם.

לרובנו אין הרבה זמן ואנחנו דוחפים את הניירת הזו לתוך אחת המגירות או מניחים את המכתב הזה במקום שאנחנו אפילו לא זוכרים ואפילו מבלי לפתוח אותו.

במקרה הדיגיטלי אנחנו פותחים תיקיה באאוטלוק או בשולחן העבודה במחשב ופשוט זורקים לשם את כל המכתבים  מחברת האשראי שמצטברים ביחד עם כל שאר המכתבים ופירוט החשבונות שלנו.

טיפ: סדר וארגון זה נורא חשוב

סדר וארגון זה נורא חשוב בעיקר כשרוצים להתנהל כלכלית נכונה.
כשהמכתבים שקיבלתם מחברת האשראי נמצאים במגירה אין לכם שום שליטה על כל החיובים שחייבו אתכם בכרטיס האשראי, אין לכם מושג מהם החיובים שחייבו אתכם בכרטיס האשראי ולכן אתם לעולם לא תוכלו לעשות סדר ולדעת כיצד להפחית הוצאות.

תעריף עמלות דמי כרטיס אשראי:

לפני שאתם חותמים עם חברת אשראי על "הנפקת כרטיס אשראי" שימו לב לסעיפים הקטנים כמו זה שאתם נדרשים לשלם "עמלת דמי כרטיס". העמלה הזו נגבית בצורה אוטומטית ועל הדרך מצרפים אתכם אוטומטית לאיזשהו "מועדון הטבות" שמגיע ביחד עם כרטיס האשראי. לכל כרטיס יש את ההטבות משלו, על המועדון הזה הצרכן למעשה משלם לא מעט כסף פר שנה.

סיפור אישי:

אימא שלי שילמה 17 שקלים בחודש לחברת אשראי במשך 10 שנים. בואו נעשה חישוב קל וזריז
10 שנים כפול 12 חודשים = 120 חודשים.

120 חודשים כפול 17 שקלים בכל חודש = 2,040 ₪ ב- 10 שנים שזה כסף שהלך פשוט לפח מבחינתכם.

התקשרתי לחברת האשראי וביקשתי מהם שיסירו את "דמי הכרטיס", וחברת האשראי נענתה בחיוב ובאמת הסירה את החיוב "כהטבה למשך שנה בלבד" ככה שבכל שנה אני נדרש להתקשר שוב לחברת האשראי ולומר להם להסיר את "דמי הכרטיס" זה משהו שאני צריך לעשות באופן ידני על מנת שלא נשלם על דמי הכרטיס.

עלויות התעריף של העמלות בחברות אשראי שונות

לכל חברת אשראי יש את התעריף שלה שהיא גובה בגין "דמי כרטיס" כעמלה. אם נרד לרזולוציות היותר דקות אז אפשר לומר "שלכל כרטיס יש את התעריף שלו". ישנם כרטיסי אשראי שיש להם תעריף גבוה ב"דמי כרטיס" וישנם כרטיסים שיש להם תעריף די נמוך בכרטיס האשראי. הסכומים נעים מ 6 שקלים צפונה. ומחינם בתנאי מדיניות מסוימים כל עוד רכשתם בכרטיס האשראי בסכום קבוע של X כסף.

שימו לב! ישנם חברות כרטיסי אשראי שמבטיחות לצרכנים כרטיס אשראי בחינם "ללא דמי כרטיס" כלומר ללא עמלה, גם כאן צריך לשים דגש על האותיות הקטנות. בהרבה מאוד כרטיסי אשראי מבטיחים כרטיס אשראי בחינם ללא עמלות לצמיתות "כל עוד יבצעו רכישות בסכום מסוים". במעמד ההנפקה לא תמיד מוסרים לנו את כל המידע החשוב הזה, ולכן חשוב שתקראו את החוזה לפני שאתם רצים וממהרים לחתום על הנפקת כרטיס אשראי "חינמי לכאורה" עם חברת האשראי.

אז ממה יחיו חברות האשראי?

אם דאגתם לחברות האשראי אז אל… הם ממש אבל ממש לא צריכות את עמלת "דמי הכרטיס" שלכם. הם עושים את זה כי הם יכולים מבחינת הרגולציה, אם היה מישהו שהיה אוסר עליהם הם לא היו גובים "דמי כרטיס". אז נשאלת השאלה ממה הם מרוויחות? ובכן מבעל העסק שממנו אתם קניתם הם גובים עמלה מסוימת מדמי הסליקה, תחשבו על 9 מיליון ישראלים שרוכשים מדי יום מזון, תרופות, ביגוד והנעלה, רפואה ועוד… רובם המכריע של הציבור כבר לא עושה כמעט שימוש בכסף מזומן אלא מבצע את העסקה בכרטיס אשראי, ובכן על כל סליקה כזו בעל העסק שבו רכשתם משלם אחוז מסוים מהמכירה לחברת האשראי בגלל שבעל העסק הוא השתמש בסליקה של חברת האשראי (זה למה אתם רואים לפעמים שילוט בחנויות בעיקר בירקניה ובפיצוציות "קניה באשראי מעל 20 שח בלבד!") אחרת זה פשוט לא משתלם לבעל העסק למכור לכם מתחת לסכום זה בכרטיס אשראי כי הוא משלם עמלות על הרכישה הזו. ככה שאל תדאגו לחברות האשראי את הכסף שלהם הם מרוויחות מבעלי העסקים שמשתמשים בשירותי הסליקה שלהם.

צרו קשר עם חברות האשראי שלכם ובקשו לביטול עמלת דמי הכרטיס ובמידה והן תסרבנה תבקשו לשוחח עם "קשרי לקוחות" ותתחילו "לחשב מסלול מחדש" ולבצע מעבר לחברת אשראי אחרת כדי שתוכל לתת לכם כרטיס אשראי במחיר מופחת ואף עד 0 ₪ בחודש.

עד כאן עמלת דמי כרטיס של חברות האשראי.

קרדיט תמונה:

Stuart Miles

כמה מעניין היה הפוסט הזה?

הקלק על הכוכבים כדי לדרג את הכתבה!

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר הצבעות: 1

אין הצבעות לכרגע. תהיה הראשון לדרג את המאמר

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *